ОБЛАСНИЙ ЕТАП КОНКУРСУ-ЗАХИСТУ ПРОДОВЖУЄТЬСЯ!

У неділю 26 лютого 2023 року конкурсні змагання на ІІ етапі Всеукраїнського конкурсу-захисту науково-дослідницьких робіт учнів-членів Малої академії наук України тривали за планом: працювали секції в трьох відділеннях. У відділенні фізики та астрономії – секція «Теоретична фізика», у відділенні історії відбулася наукова конференція учасників секції «Історія України», також об’єднана наукова конференція пройшла в двох секціях відділення наук про Землю: «Географія» та «Геоінформаційні системи і дистанційне зондування Землі”.
Учасники секції «Теоретична фізика» на розгляд журі представили свої дослідження з питань використання акустичного термометра для вимірювання надвисоких та наднизьких температур, впливу фізичних властивостей води на техніку плавання, запропонували проєкт створення сучасного українського реактивного дрона для захисту України від агресора та можливостей використання його в мирному житті.

У секції «Історія України» авторами були досліджені теми еволюції козацької зброї, антибільшовицького повстання, роль жіноцтва в УПА та в українському національно-визвольному русі в період Другої світової війни та післявоєнні роки, розвитку українського добровольства та волонтерства. Піднімалися мовні питання та питання розвитку національного мистецтва.

Журі відзначило в цьому році високий рівень активності, якісного та науково-пошукового підходу до написання учнівських дослідницьких проєктів у секціях «Географія» і «Геоінформаційні системи та дистанційне зондування Землі». Різноманітність тем стала приводом для наукових розвідок, вартих подальшого продовження. Юні дослідники ділилися результатами своїх досліджень белігеративних ландшафтів, лісових ресурсів Українського Полісся і лісових ландшафтів Верхнього Поросся. МАНівців цікавлять теми пов’язані з урбанізацією та демографічними процесами в сільській місцевості та в Україні загалом, а також адміністративно-територіального поділу України. Цікавим було представлення результатів дослідження годонімів місцевості проживання учасників; географічних та геоголічних особливостей однієї з громад
Київщини. Цікавими виявились роботи із застосуванням космічних знімків супутників. З їх допомогою наші юні географи змогли відстежити рух айсбергів поблизу Антарктиди, дослідити зміну русла річки Десна та промоніторити утворення несакціонованих сміттєзвалищ на території
досліджуваного міста.

Нехай досвід написання та захисту науково-дослідницького проєкту неодмінно стане запорукою вагомих здобутків у майбутньому!