Змагання ІІ етапу Всеукраїнського конкурсу-захисту науково-дослідницьких робіт учнів-членів МАН: яскраво, цікаво, результативно

У восьмий день інтелектуальних змагань ІІ етапу Всеукраїнського конкурсу-захисту науково-дослідницьких робіт учнів, що відбувся 27 лютого, юні дослідники Київщини  презентували результати наукових розвідок у 8 секціях  6 наукових відділень.

Юні дослідники секції «Мистецтвознавство» наукового відділення літературознавства, фольклористики та мистецтвознавства представили науково-дослідницькі роботи, пов’язані з проблемами як сучасного українського  живопису, музики, архітектури, так і новітніми технологіями декоративно-ужиткового мистецтва,  елементами   створення народного українського промислу, як от української витинанки, ляльки-мотанки, вишиванки, авторської ляльки. Конкурсанти переймаються питаннями розвитку сучасної української мальованої історії, дизайну, темою козацтва в українському анімаційному мистецтві, життям і творчістю митців рідного краю, роллю жінок-бандуристок у відродженні давніх українських звичаїв та обрядів.

Для учасників секцій «Геологія, гідрогеологія та геофізика», «Гідрологія» та «Кліматологія та метеорологія» наукового відділення наук про Землю конкурсний день виявився емоційно насиченим. Юні дослідники вразили журі та інших конкурсантів різноманітністю й актуальністю обраних тем. На розгляд було представлено проєкти, які стосувалися водозабезпечення та якості води в громадах Київщини; біокліматичних умов та несприятливих атмосферних явищ як результату глобального потепління, типів ландшафтів та вплив людини на них.

Оригінальні науково-дослідницькі роботи продемонстрували членам журі наукового відділення історії й учасники секцій «Археологія» та «Етнологія». Предметами їхніх наукових розвідок стали літописні міста Чернігівщини та Київщини,  процес депортації українського народу, культурно-історичний портрет «людей війни», родинна обрядовість як засіб формування гендерної та національно-культурної ідентичності населення Південної Київщини кінця ХІХ – початку ХХ століть, історія створення ляльки-мотанки як сакрального та національного символу української культури,  роль калини в етнокультурі українського народу.

Актуальні  теми сьогодення для становлення  української математичної  думки звучали під час  захисту учнівських проєктів у секції  «Прикладна математика». Юні дослідники  за допомогою математичного моделювання  визначали поведінку натовпу в екстремальних умовах (умовах війни),  доводили важливість шифрування інформації з використанням математичних методів, їх зацікавили мова і математика, вишиванка мовою математики,  графи й оригамі,  квадратична функція та її роль   у  прикладній математиці.

Юні МАНівці секції «Екологія» запропонували варіанти вирішення сучасних екологічних проблем, пов’язаних із токсичним впливом синтетичних пральних порошків на вищі водяні рослини, забрудненням агросистем,  роллю  біогумусу в покращенні структури родючості ґрунту, проблемами забруднення мікропластиком водних об’єктів, впливом вибухонебезпечних речовин на ґрунти Київської області,  оцінкою стану атмосферного повітря,  впливом кліматичних умов на фізико-хімічні показники меду тощо.

Наукове відділення хімії та біології завершило конкурсні змагання роботою  секції «Ботаніка».  Юні натуралісти присвятили свої проєкти дослідженню цвілевих грибів, археофітів  у міській урбанофлорі, сировинних лікарських рослин,  схожості  насіння павлонії повстистої. Хвилюють дослідників процеси коренеутворення у живців троянд, залежно від способу їх укорінення та вміст деяких фотосинтетичних пігментів у різних видах злакових та бобових рослин. Підводячи підсумки, журі відзначило високий рівень науково-дослідницьких робіт, представлених у секції, їх науковий характер, дотримання юними дослідниками норм академічної доброчесності, практичну значимість отриманих результатів.

Конкурсні змагання ІІ етапу Всеукраїнського конкурсу-захисту науково-дослідницьких робіт учнів-членів МАН продовжуються…