150 років від дня народження українського математика – Володимира Левицького

Онлайн – проєкт  «Історія математичної думки. Роль особистості в науці»  популяризує результати пошукових інтернет-експедицій про життєвий та науковий шлях видатних українців – вчених у  царині математики.

Представлена робота дає можливість осягнути роль особистості вченого – українця у становленні, розвитку математики як науки.

У 2022 році математична спільнота України святкувала 150 – річчя  першопрохідця у створенні української наукової термінології – Володимира Йосиповича Левицького (31.12.1872-13.07.1956). Професор Левицький – основоположник математичної культури нашого народу.

Учений займає почесне місце серед українських математиків як перший видатний математик із Західної України. Він є автором праць із теорії аналітичних функцій, диференційних та інтегральних рівнянь, алгебри, геометрії, теоретичної фізики, астрономії.

Великою заслугою В. Левицького було те, що він зібрав і впорядкував матеріали з української математичної, фізичної, астрономічної, хімічної термінологій, мав відвагу творити українську математичну культуру в дуже несприятливих умовах, був щирим порадником молоді. Людина незламного почуття обов’язку та відповідальності за долю свого народу.