220 років від дня народження Михайла Остроградського

«Історія математичної думки. Роль особистості в науці» – це онлайн проєкт МАН Київщини, учасники якого створюють презентаційні відеоролики до значущих дат у математичній спільноті. Учні, вихованці гуртків «Основи науково-дослідницької діяльності (математика)» розказують спільноті про роль особистості в становленні математики як науки.

24 вересня 1801 року народився відомий  український математик, механік і фізик – Михайло Васильович Остроградський. З численних і різноманітних його праць з різних галузей математичних наук, що зробили його ім’я відомим у багатьох країнах, слід особливо відзначити його мемуари у галузі чистої математики, в якому виводиться загальна формула варіації кратного інтеграла, а також мемуари про інтегрування раціональних функцій.  Він досяг вершин світочів математичної думки ще за життя, що в історії буває надзвичайно рідко, сучасники визнали його генієм.

Цього року відзначаємо 220 років від дня народження Остроградського.

 

Вихованці гуртка “Основи науково-дослідницької діяльності (прикладна математика)”, учні  Академічного ліцею №5 Обухівської міської ради, підготували відео до цієї дати.