ОБЛАСНИЙ ЕТАП КОНКУРСУ-ЗАХИСТУ ПРОДОВЖУЄТЬСЯ!

В Малій академії наук учнівської молоді триває наймасштабніший конкурс науково-дослідницьких проєктів. 18 лютого завершилась конкурсна програма для наукових секцій: «Літературна творчість», «Зарубіжна література», «Кримськотатарська гуманітаристика», «Українська мова», «Комп’ютерна інженерія», «Програмна інженерія», «Інтернет-технології та веб-дизайн», «Лісознавство», «Астрономія», «Аерофізика і космічні дослідження», «Правознавство».

У секції «Літературна творчість» юні дослідники успішно представили власні збірки поезій, результати досліджень літературних надбань відомих поетів,  специфіки жанрових особливостей української есеїстики.

Учасники секції «Зарубіжна  література» презентували результати  науково-дослідницької роботи   з дослідження фольклорних мотивів у творчості Миколи Гоголя, порівняння фантастичних створінь світу Гаррі Поттера із персонажами української літератури тощо.

18 лютого 2023 року виявився багатим на оригінальні дослідження і для юних мовознавців Київщини, які презентували свої наукові розвідки в секції «Українська мова». Актуальна тематика науково-дослідницьких проєктів, жвавий діалог із відомими в Україні вченими-мовознавцями, чий авторитет у філологічній науці є беззаперечним, не залишили байдужими жодного конкурсанта. Юних мовознавців цікавили проблеми розвитку української мови: від українізації 1920-х до наших днів, лексичні медійні контенти про російсько-українську війну, активні й пасивні конструкції в контексті синтаксичної норми української мови (на матеріалі правничих текстів), українські шиболети як мовний тест і символ нації, лексико-семантичні особливості молодіжного сленгу, стилістичні фігури в поетичній творчості Ліни Костенко і Василя Симоненка, специфіка використання фразеологізмів у творах сучасних українських прозаїків  тощо. Переможці змагань отримали запрошення взяти участь у науковій онлайн-студії, присвяченій Дню рідної мови, яка відбудеться 22 лютого.

У секції «Лісознавство» конкурсанти продемонстрували свій дослідницький потенціал, презентувавши проєкти, присвячені актуальним проблемам лісової галузі, зокрема боротьби з шкідниками рослин, інтродукції різних видів сосен, сучасним технічним засобам пожежогасіння та ліквідації пожеж у лісових масивах, впливу походження на ріст плодоношення клонів дуба звичайного, особливостям біопродуктивності в лісових екосистемах тощо.

Юні любителі астрономії – учні-члени МАН наукових секцій «Астрономія» та «Аерофізика і космічні дослідження» представили власні дослідження, присвячені вивченню напівправильної  змінної зірки RX Leporis, застосуванню астрономічних досліджень для вирішення практичних завдань вимірювання точного часу, запропонували методику вимірювання висоти місячних гір, вивчення історії створення календаря та довели необхідність святкування релігійних свят за григоріанським календарем.

У відділенні комп’ютерних наук конкурс відбувся у секціях «Комп’ютерна інженерія», «Програмна інженерія», «Інтернет-технології та веб-дизайн».  ІТ-покоління представило на розгляд журі цілісні системи та програмні продукти  для покращення навчання  у власних навчальних закладах, проаналізували, які платформи краще використовувати в освітньому процесі. Юні програмісти презентували програми обробки зображень, «Агента» мікроклімату приміщення, базу даних для систем керування водопостачанням, програмне забезпечення для автоматизації роботи з 3D графікою, проаналізували навчальні програми з програмування.

Вельми поважне журі у секції «Правознавство» – науковиці, доктори юридичних наук з Інституту права Київського національного університету імені Тараса Шевченка, – вражені й зворушені надзвичайним патріотизмом юнаків і дівчат, які представляли свої дослідницькі проєкти з правознавства. Учасників секції хвилювали не тільки теми своїх досліджень, а й проблеми, що порушили їхні колеги.  Роль міжнародних організацій у врегулюванні збройного конфлікту в Україні, окремі аспекти україно-російських міжнародних відносин, правове регулювання соціального захисту осіб з інвалідністю, права жінок в Україні, окрема територіальна громада (на прикладі) Козинської в умовах воєнного стану. Мотивовані до подальших досліджень, пошуків нових тем у сфері розвитку в Україні правової держави, вийшли учасники секції з онлайн зустрічі на конкурсі.

Конкурс-захист триває… Бажаємо конкурсантам успіхів!