МАН Київщини: готуємось до всеукраїнського етапу конкурсу-захисту

Відбулися навчально-тренувальні збори для учнів – переможців II (обласного) етапу Всеукраїнського конкурсу-захисту науково-дослідницьких робіт учнів-членів МАН. Цей динамічний «онлайн-марафон»  проходив у середовищі ZOOM і протягом десяти днів був центром подій у Київському обласному територіальному відділенні МАН. Захід проводиться щороку з метою підготовки команди Київщини до участі у всеукраїнському етапі конкурсу-захисту.

Тренувальні збори були насичені різними формами співпраці юних дослідників Київщини, наукових керівників їх дослідницьких проєктів, науковців закладів вищої освіти і наукових установ України та методистів КОКПНЗ «Мала академія наук учнівської молоді».

Робота навчально-тренувальних зборів проводилась паралельно у 12 наукових відділеннях МАН і була стуктурована за п’яти модулями. Загальні важливі для всіх конкурсантів аспекти підготовки до конкурсу-захисту обговорено під час настановної сесії, до якої долучилися всі 56 переможців II (обласного) етапу Всеукраїнського конкурсу-захисту  та педагоги – наукові керівники дослідницьких робіт учнів.

Предметне обговорення особливостей презентації кожного проєкту, який буде представлено на всеукраїнському етапі, відбулося в рамках  мотиваційних тренінг-сесій «Постерний захист дослідницького проєкту» та «Наукова конференція: особливості презентації результатів досліджень». З учнями онлайн працювали науковці – фахівці в різних галузях науки. Важливість такого спілкування для юних дослідників, безперечно, відкриває можливості різнобічного аналізу дослідницької роботи, виявлення та доопрацювання окремих аспектів дослідження та його представлення.  Під час заходу було створено атмосферу, наближену до умов відповідного етапу Всеукраїнського конкурсу-захисту науково-дослідницьких робіт учнів-членів МАН.

Удосконалюючи свої роботи, постери та презентації, конкурсанти щодня можуть отримати  індивідуальне персоналізоване онлайн-консультування. Процес підготовки до найбільш масштабного конкурсу МАН передбачає і психологічні студії, які працюватимуть напередодні III етапу конкурсу-захисту.

Віримо, що ретельна робота учнів над проєктами, співпраця з науковцями і педагогами, формування дослідницьких компетенцій та досвід публічних виступів примножать шанси юних дослідників на перемогу, вмотивують їх до подальшої самореалізації у світі науки!