90 РОКІВ ВІД ДНЯ НАРОДЖЕННЯ Миколи Шкіля

 «Історія математичної думки. Роль особистості в науці» – це онлайн проєкт МАН Київщини, учасники якого створюють презентаційні відеоролики до значущих дат у математиці. Учні, вихованці гуртків «Основи науково-дослідницької діяльності (математика)» розказують спільноті про роль особистості в становленні математики як науки.

13 грудня 1932 року народився відомий  український   педагог, математик, доктор фізико-математичних наук, професор, академік Академії педагогічних наук України, заслужений діяч науки і техніки України – Микола Іванович Шкіль.  Математичні дослідження вченого присвячені розробці асимптотичних методів інтегрування диференціальних рівнянь та їх систем. У його доробку  дослідження складних випадків внутрішніх і зовнішніх резонансів, розв’язок математичної проблеми, пов’язаної з наявністю точок повороту в системах диференціальних рівнянь. Багато років академік Шкіль був керівником наукової школи «Проблеми наближених методів розв’язання диференціальних та інтегральних рівнянь», що об’єднала 25 кандидатів і 5 докторів  фізико-математичних наук. Результати досліджень вченого представлено у 350 наукових працях, зокрема 10 монографіях, 22 підручниках та посібниках. Знаний педагог, який виховав плеяду вчителів математики та науковців у галузі математики.

Цього року відзначаємо 90 років від дня народження Миколи Івановича Шкіля.

 Відеопрезентацію вихованців гуртка “Основи науково-дослідницької діяльності (математика)”, учнів   Комунального закладу загальної середньої освіти «Ліцей №1» с. Петропавлівська Борщагівка Борщагівської сільської ради Бучанського району, можна переглянути тут.