Аварія на Чорнобильській АЕС: погляд сучасника на трагедію

22 квітня відбулося онлайн-засідання  літературної студії «Полин – трава гірка», приурочене  35-річчю Чорнобильської трагедії. У роботі студії взяли участь юні дослідники, літературознавці області, вихованці гуртків  наукового відділення літературознавства, фольклористики та мистецтвознавства «КОК  ПНЗ «Мала академія наук учнівської молоді».

Зі своїми спостереженнями та власними думками перед присутніми виступила Шамрай Ганна Володимирівна, координатор роботи територіального відділення МАН Коцюбинської селищної територіальної громади. Її відео та фоторепортаж із Прип’яті носив промовисту назву «Аварія на Чоронобильській АЕС:  погляд на проблему сучасника».

Саме зараз, в ці квітневі дні, які бережуть пам’ять про перших вогнеборців, сміливців і рятівників, саме в ті місця і була  здійснена екскурсія. З погляду сучасника педагог проаналізовано все те, що побачило око, що відчули серце і душа, а ще  на тих сіро-чорних фотографіях  присутні побачили той невимовний біль, ту величину втрати не тільки сотень молодих життів, а неповернутої втрати краси та величі нашої землі, отого маленького раю, що зветься Україною.

Юні студійці слухали з хвилюванням спогади  тих, хто пам’ятає той страшний квітневий день,  згадуючи, як переселенці з Чорнобильської зони  змушені були покидати свої рідні домівки…

У спогадах зринали імена перших захисників-пожежників, які отримавши велику дозу радіації, віддали життя своє. Присутні мали змогу почути, побачити, відчути ті давні роки, що ввійшли в історію нашої країни.

Члени літературного гуртка Сквирського центру дитячої та юнацької творчості читали тематичні поезії. Звучало натхненне слово Івана Драча, Ліни Костенко, Ганни Чубач, Володимира Яворівського.

Як ще  багато не розкритих нами  сторінок і, на перший погляд, не далеких часів, адже, цікавлячись цією темо, ти кожен раз відшукуєш щось нове, невідоме. Отже, нашим юним науковцям є над чим працювати і що досліджувати. Пам’ять людська не повинна про це забувати.