Чорнобиль: біль і пам’ять

Квітневого ранку, коли сонце посилало перші промені на нашу осяйну землю, саме тоді невидимий радійційний ворог отруїв планету своїм підступним жалом…Саме тоді, в розквіті краси природи, життя, любові запахли квіти безжальним  стронцієм, обпалили гарячі вуста пекельним радаіційним вогнем.

Вогонь Чорнобиля,  ненароджені діти, покинуті міста і села, закриті школи, дитячі садки, і невідомість… Що це за ворог такий, невидимий, підступний, де шукати порятунку і як боротися з ним? Ще довго ніхто не міг дати  відповіді,  пояснити людським розумом, чому мирний, здавалося, атом, став запеклим ворогом для людства? Довгий час все зберігалося  у  недоступній  теці «Таємно».

Ось уже 35 років минає з того квітневого дня, з того дня, коли розпочався новий відлік історії «до» і «після»… Людська пам’ять здатна берегти особливі події  життя, фіксувати їх і аналізувати,  відновлювати  ще і ще в спогадах для того, щоб в майбутньому не повторилися ці страшні картини.

 

Чорнобиль. Атомна енергетика та альтернативні джерела енергії у дослідженнях МАНівців Київщини 

Чорнобиль. Історія моєї родини. Костецький Роман, учень 9-А классу Комунального закладу Київської обласної ради «Фастівський ліцей-інтернат»

Дослідження процесу радіоактивного розпаду. Федоренко Надія, учениця 10 – А класу Білоцерківської загальноосвітньої школи I – III ступенів № 18 Білоцерківської міської ради Київської області

Дослідження розвитку альтернативних джерел енергії на Сквирщині. Добровольська Ілона, вихованка гуртка «Основи науково-дослідницької діяльності Сквирського центру дитячої та юнацької творчості Сквирської міської ради Білоцерківського району

Дослідження аварій на теплових станціях та їх екологічні наслідки. Росада Анна, учениця 10 класу Трипільської ЗОШ І-ІІІ ступенів Обухівського району

_____________________________________________________________________________________________________________________

Чорнобильська трагедія. Матеріали 

Аварія на ЧАЕС та її екологічні наслідки. Карамушка Віктор Іванович, завідувач кафедри екології факультету природничих наук Національного університету «Києво-Могилянська академія», кандидат біологічних наук, доцент

Інформаційні матеріали Українського інституту національної пам’яті 

3-D тур Національним музеєм “Чорнобиль” 

26 квітня 1992 року у  Києві було відкрито Національний музей “Чорнобиль”. У залах музею “оживають” ті квітневі дні, коли все людство, затамувавши подих, не вірило, не могло собі навіть уявити масштабу трагедії.  Ті спогади демонструють різноманітні експонати музею,   хвилюючі історії  про чорнобильські події,  їх учасників, фотографії та слайди.

Сьогодні працюють різноманітні інтерактивні онлайн-виставки на чорнобильську тематику. Вражаючим в музеї є створений коридор, коридор смутку, пам’яті, застереження … Це коридор, у якому до стелі підчеплені таблички з назвами населених  пунктів. Всі назви – це імена мертвих нині міст і сіл, покинутих жителями після аварії. Такі таблички ми можемо побачити в різних невеличких музеях Чорнобильської катастрофи, створених в інших містах та селах України. 

У Національному музеї Чорнобиля відкрита діюча трифазна діорама «Чоронобильська АЕС до, під час,  та після  аварії», а також діючий макет енергоблоку ЧАЕС. Загалом у залах музею нараховується близько 7000 різних експонатів.

Не просто було жителям 30-кілометрової зони залишати свої помешкання. Вони залишали тут все, все своє життя,  з його радостями і болями, першими успіхами, невдачами і перемогами. Залишали свої домівки з маминими вишитими рушниками, чорнобривцями, мальвами, вишневими  садками,  першими журавлями… Полином тоді заквітчався такий милий гарний край… Полином…

Такими  саме реліквіями  із зони відчуження і наповнився музей “Чорнобиль”. Тут і старовинні ікони,  і предмети народного декоративного мистецтва, побуту мешканців Полісся.

Нині Національний музей “Чорнобиль” став місцем роздумів та спогадів, важких спогадів, які і досі ятрать душу. Музей сьогодні  – то місце пам’яті, скорботи і надії, то – храм Божого спасіння.

Сюди приходять люди, щоб пом’янути  загиблих, щоб переконатися у необхідності єднання зусиль  всього міжнародного співтовариства для повної ліквідації загрози радіаційної небезпеки, яка і нині існує.

Сайт Національного музею “Чорнобиль” http://chornobylmuseum.kiev.ua/uk/

Національний музей “Чорнобиль” у Fasebook https://www.facebook.com/NationalChernobylMu

 

Loader Loading...
EAD Logo Taking too long?

Reload Reload document
| Open Open in new tab

Завантажити [324.35 KB]