День Державного Прапора України по-манівськи

Напередодні Дня Державного Прапора України в онлайн-режимі проведено відкриту наукову школу «Прапор України як національний символ у літературі та мистецтві» для юних дослідників Київщини у наукових відділеннях  літературознавства, фольклористики, мистецтвознавства та мовознавства.

Учасники онлайн-зустрічі – учні і педагоги з Білої Церкви, Сквири, Фастова, Ірпеня, Бучі, Іванкова,  Згурівки, Узина, Білоцерківського району. До віртуального спілкування долучилися науковці:  Катерина Годік, науковий співробітник відділу компаративістики Інституту літератури НАН України, кандидат філологічних наук та Олена Дем’яненко, асистент кафедри славістичної філології, педагогіки і методики викладання  Білоцерківського національного аграрного університету, кандидат педагогічних наук.

Обговорюючи тему зустрічі, спікери наукової школи окреслили головні історичні факти та етапи в історії виникнення і становлення українського прапора, підкреслюючи значення державної символіки.

Завідувач методичного відділу  КОК ПНЗ «Мала академія наук учнівської молоді» Олена Григоренко запросила до обговорення ролі і значення українського прапора у становленні нації через призму творчості митців слова. Під час роботи школи звучали твори відомих  українських поетів:  Ліни Костенко, Івана Драча, Бориса Олійника, Павла Тичини, Вадима Крищенка.

Один із варіантів побудови наукового дослідження значення символіки в конкретному літературному творі представила Катерина Годік, яка запропонувала юним учасникам заходу перелік цікавих тем для власних досліджень і науковий супровід в рамках перших наукових розвідок.