Відбулось заняття віртуальної профільної наукової школи в науковому відділенні технічних наук Київського обласного територіального відділення МАН. На всіх онлайн-зустрічах, які відбулась у рамках школи протягом року, науковці НТУУ «Київський політехнічний інститут імені Ігоря Сікорського» знайомили юних дослідників зі світом новітніх матеріалів, технологіями їх виготовлення та сферами застосування.
На занятті, яке відбулося 26 квітня, учні отримали відповіді на питання: “Чому матеріалознавство називають основою розвитку багатьох галузей промисловості? Що стоїть за терміном «комп’ютерний дизайн матеріалів»? Яким чином матеріалознавство впливає на розвиток медичної галузі та якість життя людини?”
Щоб діалог з учасниками школи – а їх до заняття долучилося близько 100 осіб – був максимально цікавим і мотивуючим, на зустріч запросили трьох спікерів, науковців, які безпосередньо беруть участь у всеукраїнських та міжнародних проєктах. Сферичні порошки, З-D друк, створення нових надтвердих матеріалів, матеріалів для авіації, космонавтики, медицини, надлегких матеріалів з промислових відходів – все це поле накових пошуків українських науковців. І учні області отримали унікальну можливість дізнатися про сучасні тенденції у світі матеріалів і технологій з перших вуст!
Спікери профільної наукової школи – представники кафедри високотемпературних матеріалів та порошкової металургії Інституту матеріалознавства та зварювання ім. Є. О. Патона НТУУ «КПІ імені Ігоря Сікорського»: Юрій Богомол, в.о. завідувача кафедри, доцент кафедри, доктор технічних наук; Олег Степанов, доцент кафедри, кандидат технічних наук, заступник директора інституту матеріалознавства та зварювання ім. Є.О. Патона з заочної форми навчання; Євген Солодкий, старший дослідник, доцент кафедри, кандидат технічних наук. Модератор заходу – Валентина Цибко, методист КОКПНЗ «Мала академія наук учнівської молоді», координатор наукового відділення технічних наук МАН Київщини.
Ілюструючи свої виступи презентаційними матеріалами, вчені показали і сучасні лабораторії, у яких проводять дослідження викладачі та студенти НТУУ «КПІ імені Ігоря Сікорського». Юні МАНівці також зможуть працювати тут під патронатом фахівців, якщо, зацікавившись дослідженнями в матеріалознавстві, розпочнуть власні наукові пошуки. А напрямів для таких пошуків – безліч!