ДО 140-РІЧЧЯ З ДНЯ НАРОДЖЕННЯ ДМИТРА ПАВЛОВИЧА ГРИГОРОВИЧА. АВІАКОНСТРУКТОРА. ТВОРЦЯ ПЕРШОГО ГІДРОПЛАНУ ТА ПЕРШОГО У СВІТІ МОРСЬКОГО ТОРПЕДОНОСЦЯ.

6 лютого 2023 року відбулося заняття в онлайн – студії відділення технічних наук «Українські творці науки та техніки», присвячене 140-річчю з Дня народження видатного українця-авіаконструктора, творця першого гідроплану та першого у світі морського торпедоносця – Дмитра Павловича Григоровича.

Юні авіаконструктори, учні – члени МАН України  з Вишнівського міського центру науково-технічної творчості учнівської молоді «Шанс» Бучанського району, у стінах якого прищеплюється смак до пошукової та конструкторської роботи підготували відеопрезентаційну розповідь про великого вченого-конструктора  літальних апаратів.

Дмитро Григорович народився, отримав освіту і сформувався як творець авіації в Києві. Із 80 конструкцій літаків, розроблених ним чи під його керівництвом, виділяються морські літаючі човни, які тривалий час були неперевершеними у світі. Ним створено один із кращих у світі винищувачів свого часу.  Талановитий винахідник виховав цілу плеяду конструкторів авіаційної та зенітно-ракетної техніки, подарував низку ідей, що використовуються в конструкціях літаків і донині.

Майбутні інженери літальних апаратів, вихованці гуртка «Авіамоделювання», конструюють, моделюють та досліджують !

Пошукові учнівські експедиції, у ході яких учні досліджують життєвий та науковий шлях видатних українців у галузі науки та техніки не тільки несуть просвітницький  характер, а й формують науково технічну культуру юних дослідників.