До уваги юних дослідників – учасників Всеукраїнського конкурсу «Кристали»!

Пропонуємо ознайомитись з інструкцією з вирощування кристалів у 2020 році

Як багато кому відомо, кристали оточують нас повсюди та повсякчас. Це і сніг, і цукор, і коштовні ювелірні прикраси, і деталі побутової техніки. А чи можна створити кристал власноруч? Звичайно! Для цього Вам знадобиться прозорий стакан, паличка, нитка, фільтр (паперовий або марлевий), вода, а також – речовина, з якої буде рости кристал. І, звісно, слід запастися терпінням та ретельно виконувати інструкції.

Експеримент слід проводити виключно у присутності дорослих! Кристалізація розчиненої речовини відбувається з пересиченого розчину. Розмір і якість кристалів залежатиме від умов проведення досліду.

В кожнім домі можна знайти кухонну сіль. Ви зможете переконатися, що навіть таку знайому для кожного речовину можна використати для вирощування справжніх кристалів.

Вирощування кристалів з кухонної солі

(натрій хлорид, хімічна формула NaCl)

Приготуйте насичений розчин кухонної солі. Для цього наважте 37 г кухонної солі (краще брати нейодовану сіль) і розчиніть, ретельно перемішуючи розчин у стакані, у 100 мл гарячої води. Поставте стакан у холодне місце. Через декілька днів на дні стакану з’являться кристалики солі. Виберіть найбільший і найкраще огранений кристал – з ним Ви надалі працюватимете. Для цього помістіть його у відфільтрований розчин солі. Щоб ріст кристалу відбувався рівномірно, можете прив’язати його ниткою до палички і опустити у розчин. Помістіть стакан у тепле місце, накрийте його аркушем паперу, щоб запобігти потраплянню пилу, і спостерігайте, як ростиме Ваш кристал.

Чекаємо на результати Ваших досліджень!