Досліджуємо космічний простір разом з МАН

Дивовижний світ астрономічних досліджень відкрили для себе МАНівці Київщини – учасники   Всеукраїнської літньої астрономічної школи, що відбулася з  03 по 07 серпня в режимі онлайн.

Протягом кількох днів юні астрономи знайомилися з базами даних публікацій та роботою з ними, теоретичними основами фотометрії, особливостями нічних спостережень та обробкою астрономічних зображень, визначали межі між любительською та професійною астрономією. Зі старшокласниками працювали наукові співробітники відділу створення навчально-тематичних систем знань НЦ «Мала академія наук України»: Сімон Андрій – інженер фізичного факультету КНУ імені Тараса Шевченка, заслужений  вчитель України, Василенко Володимир – аспірант кафедри астрономії та фізики космосу фізичного факультету КНУ імені Тараса Шевченка та Решетник Володимир – доцент кафедри астрономії та фізики космосу фізичного факультету КНУ імені Тараса Шевченка, кандидат фізико-математичних наук, методист  лабораторії фізико-технічних та математичних наук навчально виховного центру НЦ «Мала академія наук України».

На практичних заняттях школярі опановували  бази даних спостережень та принципи роботи з ними, знайомилися з моніторинговими проєктами та космічними місіями на прикладі ASAS-SN, Gaia,  можливостями  астрофотографії за допомогою смартфонів та цифрових фотоапаратів.

 За підсумками навчання у Всеукраїнській ліній астрономічній школі юні дослідники Київщини успішно презентували результати самостійних робіт з вибору об’єктів досліджень за допомогою астрономічних баз даних та каталогів, а також дослідження змінної зорі за допомогою власних спостережень чи спостережень з відкритого доступу та отримали сертифікати.

Переконані, що багато корисної інформації та практичних навичок, сформованих у літній астрономічній школі, приведуть юних дослідників до нових спостережень космічного простору, стануть мотивацією для створення нових дослідницьких проєктів.