Фестивалі шістдесятництва та дисидентського руху: занурення в атмосферу культурних цінностей, національної свободи, людської гідності

Сповнені вражень, нових ідей, збагачені позитивними емоціями повернулися додому учасники Фестивалю шістдесятництва та дисидентського руху, який проводився у Києві НЦ «Мала академія наук України». З Київщини  цього року на фестиваль запросили чотирьох учнів: Казанцева Тимофія – учня 7 класу Ірпінського навчально- виховного об’єднання «Освіта», Михайленко Ксенію – ученицю 7 класу Броварської гімназії ім. С.І. Олійника, Тетянчук Софію та Шквиру Юлію – учениць 9 класу Білоцерківського навчально-виховного об’єднання «Ліцей Мала академія наук».

 

Перша сесія фестивалю – вправи на інтеграцію та командоутворення груп учасників Всеукраїнського фестивалю. Сучасні оригінальні методики допомогли створити невимушену атмосферу і здружити дітей. Старшокласники охоче виконували запропоновані вправи, записуючи очікування та настрій у робочий зошит, а потім оголошуючи все це у мікрофон.

Незабутнє враження на всіх справила сесія із Дмитром Стусом та літературні воркшопи з людьми, чия діяльність  пов’язана із творчістю Василя Стуса. «На фестивалі я по-новому відкрила для себе Стуса, його глибоку творчість і особистість…  З головою поринули в атмосферу сценічної магії, навіть у якийсь момент здалось, що я шістдесятниця, котра прийшла на один із творчих вечорів, настільки класною була атмосфера!» – зауважила у своїх відгуках про фестиваль Тетянчук Софія.

 

В останній день фестивалю організатори підготували квест із десяти локацій, де діти говорили про Аллу Горську, хронологічну послідовність постатей української історії, малювали, складали сенкан, писали улюблені цитати на клеїли їх на карту України, писали лист дисиденту, декламували вірш, писали пост у соцмережу, характеризували портрет шістдесятника 10-ма прикметниками та розгадувати кросворд. Це було як закріплення та систематизація знань з Фестивалю.

Ну і наостанок – інтерактивна лекція із Оксано Забужко. Діти були в захваті від цієї зустрічі!

За словами МАНівців, «фестиваль надихнув їх вивчати активніше творчість шістдесятників, цікавитися тематичними фільмами та книгами, а також – дав відповіді на особисті важливі запитання». Участь у Фестивалі шістдесятництва та дисидентського руху – це своєрідне занурення в атмосферу культурних цінностей, національної свободи, людської гідності.