Обласна учнівська науково-практична конференція з такою інтригуючою назвою стала традиційною для учнівської молоді Київщини. Щороку в кінці жовтня учні закладів освіти з усіх територіальних громад Київської області збираються на цілком солідну конференцію, щоб у присутності поважних науковців представити свої перші розвідки, поділитись роздумами на дуже серйозну тему. Це стартовий майданчик для юних дослідників, який дає поштовх для подальших досліджень, нових тем, ідей та пошуків.
Знаменною є тематика цьогорічної конференції «Філософський симпозіон – 2022»:
«Незалежність України: віхи й постаті»
«У пошуках трьох світів Григорія Сковороди»
Символічно, що «Філософський симпозіон – 2022» проходив під егідою Університету Григорія Сковороди в Переяславі і включений до всеукраїнського марафону «Сковорода – 300».
На пленарному засіданні, яким відкрилась конференція, учасників привітали Оксен Лісовий, директор Національного центру «Мала академія наук України, Ярослава Тростянська, в.о. директора департаменту освіти і науки КОДА, Світлана Минзар, директор КОКПНЗ «Мала академія наук учнівської молоді».
Віталій Коцур, ректор Університету Григорія Сковороди в Переяславі, доктор історичних наук, розкрив юним дослідникам актуальні напрями досліджень історії героїчної боротьби українського народу за незалежність, самовизначення й творення власної держави, осмислення творчості та світогляду Григорія Сковороди як прикладу служіння й віддіності Україні. Василь Дудар, проректор з наукової роботи та інноваційної діяльності, Наталя Юхименко, керівниця Центру Сковородинознавства презентували спектр наукових пошуків і заходів у рамках всеукраїнського марафону «Сковорода – 300».
Кількість учасників конференції, тематика доповідей свідчить про значний інтерес до філософської спадщини Григорія Сковороди, її місця в сучасному українському дискурсі, впливу генія-патріота на історію України, важливих подій, що наближали нас до Незалежності, створення портретів визначних постатей у поступі до неї і Героїв сучасної війни – борців за волю й незалежність українського народу. Робота над цими темами не тільки збагатила досвідом, а й загартувала юні душі патріотизмом і нескореністю.
Учні представили свої дослідження в п’яти секціях, які модерували науковці Університету Григорія Сковороди в Переяславі, НЦ «МАНУ», КОНПНЗ «Мала академія наук учнівської молоді». Тези доповідей будуть опубліковані в тематичному збірнику «Філософський симпозіон -2022» і, звичайно, знайдуть продовження в дослідницьких проєктах на різноманітних конкурсах.
Успіхів вам, юні дослідники, звершень і перемог! Ви наближаєте Велику Перемогу України!