Форми і методи протидії булінгу в освітньому середовищі

Створення освітнього середовища, вільного від насильства, булінгу, приниження та цькування, одне з пріоритетних завдань КЗ КОР «Мала академія наук учнівської молоді». Як зробити освітній простір безпечним та дружнім до дитини та які правові, соціальні, психологічні засади виникнення булінгу можна обирати предметом дослідження учням-членам Малої академії наук, було обговорено під час навчально-мотиваційного тренінгу «Форми і методи протидії булінгу», який відбувся 20 квітня 2023 року в онлайн середовищі zoom.

Різновиди булінгу в дитячому середовищі, його основні форми, ознаки, методи протидії, наслідки протиправної поведінки розкрила Антоніна Молотокас, асистентка кафедри психодіагностики та клінічної психології КНУ ім. Тараса Шевченка, докторка філософії у галузі психології.

У ході тренінгу учасники заходу отримали практичні рекомендації щодо подолання булінгу в учнівському середовищі від Ольги Старовойт, практичного психолога Іванківського ліцею Іванківської селищної ради Вишгородського району.

Дослідницький проєкт на тему «Булінг як деструктивний феномен у підлітковому середовищі» презентувал Ольга Липовенко, учениця Рокитнянського ліцею – МАН Рокитнянської селищної ради Білоцерківського району.

Закликаємо усіх учасників освітнього процесу бути толерантними, емпатійними, цінувати власну особистість та поважати інших.