INFOTIME «МАН – простір можливостей»

Дослідження в математиці, фізиці, технічних науках – надзвичайно цікавий і захоплюючий процес! У цьому можна легко переконатися на заходах, організованих МАН Київщини. Учасники обласного INFOTIME, що відбувся 25 вересня у Сквирському академічному ліцеї, відкрили для себе нові грані точних наук і отримали багато інформації щодо власних наукових досліджень. А «ловили в тенета науки» юних дослідників учені НТУ України «Київський політехнічний інститут імені Ігоря Сікорського», Національного авіаційного університету та представники КОКПНЗ «Мала академія наук учнівської молоді».

 

Понад 120 дітей та педагогів у Сквиру приїхали з Фурсівської, Узинської, Тетіївської ОТГ, Білоцерківського, Володарського та Сквирського районів. Вітаючи учасників заходу,  начальник відділу освіти Сквирської районної державної адміністрації Олександр Заболотний побажав цікавого екскурсу у світ науки.

 Налаштовуючи аудиторію на інформаційну хвилю INFOTIME,  заступник директора КОКПНЗ «Мала академія наук учнівської молоді» Ольга Терехова, методисти Марія Гончарук та Валентина Цибко запросили юних дослідників до участі в заходах і проектах МАН.

Науковці відкривали дітям цікаві грані науки і пропонували актуальні теми наукових досліджень. Старший викладач кафедри математичної фізики фізико-математичного факультету НТУ «Київський політехнічний інститут  імені І.Сікорського» Тетяна Авдєєва побудувала свій діалог в руслі висловлювання Єріка Темпла Белла: «Математика – королева і служниця наук».   «Отже, дослідження в цій галузі не просто цікаві, а й надзвичайно потрібні для розвитку різних сфер життєдіяльності людини,» – резюмувала науковка.

 

Зацікавилися діти й дослідженнями та сучасними напрямами в матеріалознавстві, які презентувала кандидат технічних наук Галина Кисла – доцент кафедри високотемпературних матеріалів та порошкової металургії інженерно-фізичного факультету НТУ України «Київський політехнічний інститут імені Ігоря Сікорського». Свій виступ науковка ілюструвала виробами з матеріалів, виготовлених за новітніми технологіями.

 Про актуальні напрями досліджень з фізики, роль фізики в житті сучасної людини розповіли асистент кафедри загальної та прикладної фізики аеродинамічного факультету Національного авіаційного університету Генадій Лаванов та доцент кафедри загальної фізики та фізики твердого тіла фізико-математичного факультету НТУ України «Київський політехнічний інститут імені Ігоря Сікорського», кандидат педагогічних наук Олексій Матвійчук.

Цікаву віртуальну екскурсію до Європейської організації з ядерних досліджень CERN провела Чижська Тетяна Григорівна, старший викладач кафедри загальної фізики та фізики твердого тіла фізико-математичного факультету. На конкретному прикладі науковець пояснила особливості вибору теми наукового дослідження з фізики.