Інтерактивне літо в Малій академії наук

Понад 200 юних дослідників Київщини стали учасниками  Всеукраїнських літніх профільних наукових шкіл Малої академії наук України. Школи проводилися в режимі онлайн за 12 науковими відділеннями МАН.

Першими долучилися до літнього дослідницького марафону юні фізики, які на  практиці пересвідчилися, що сучасний смартфон – це не тільки джерело розваг і засіб спілкування, а й потужна мобільна лабораторія для дослідження різних об’єктів і явищ. Цікавим сучасним міжнародним проєктом стала профільна школа з основ дистанційного зондування Землі, яка об’єднала у віртуальній студії дітей з 8 країн світу: України, Гватемали, Ірану, Лівану, Польщі, Філіппін, Таїланду та Індонезії. Київщину на цьому онлайн-заході представляли 6 учнів, які віднині знають, як працювати з супутниковими даними та космознімками. Профіль природничих наук був також представлений біологічною, хіміко-біологічною та астрономічною школами.

Юні дослідники точних наук взяли участь у літніх профільних школах з математики та робототехніки. Разом з науковцями учні розв’язували математичні головоломки, знайомилися з алгеброю логіки, бітовою арифметикою, ланцюговими дробами; опановували основи мови програмування Python, вчилися конструювати роботів.

У червні – липні працювали й онлайн-студії філологічної, мистецтвознавчої, історичної профільних шкіл.  У полі дослідження юних гуманітаріїв були, відповідно, – творчість Лесі Українки, етимологія народного вбрання та академічне письмо для істориків.

Днями завершилося навчання у Всеукраїнській літній науковій школі з філософії, під час інтерактивних занять якої діти шукали філософські смисли в контенті розважальних жанрів, опановували основи  написання філософського есе.

Літо в МАН  було не тільки продуктивним, а й успішним для учасників конкурсів. Пишаємося:  проєкт соціальної мережі Андрія Щербакова з Бучі – серед найбільш перспективних стартап-проєктів, представлених на Всеукраїнській програмі UF Startup School Intensive. У скарбничці МАН Київщини – перемога (II місце) на Світовому науковому ярмарку інновацій  WISF – 2021 (Індонезія), участь у Міжнародному конкурсі Stockholm Junior Water Prize (Швеція).