Інтернет-конференція “Україна соборна” – 2021

Київським обласним комунальним позашкільним навчальним закладом “Мала академія наук учнівської молоді” проведено обласну інтернет-конференцію “Україна соборна”, підсумки якої підведено напередодні Дня Конституції України.  Мета конференції – вшанування багатовікової історії національного державотворення, засвідчення поваги до подвигу борців за свободу, незалежність і територіальну цілісність держави, єднання суспільства у справі розбудови України як високорозвиненої демократичної європейської держави, консолідації історичної пам’яті нації. Пропонуємо ознайомитись з матеріалами конференції.

Значення соборності в історії України. БОНДАРЕНКО  ГАЛИНА, кандидат історичних наук, керівник гуртка КОКПНЗ “Мала академія наук учнівської молоді”

Георгій (Юрій) Андрузький. Забути  не варто памятати. Де поставимо кому? АНАСТАСІЯ СИРОТА

Володимир Шухевич – етнограф, фольклорист, педагог, публіцист, дослідник, політик та визначний громадський діяч. БОНДАРЕНКО БОГДАНА

Підписання акту соборності-злуки України: причини, перебіг, значення. КОВАЛЕНКО ІРИНА

Історія кримських татар: від величі до вигнання. ВЛАЖЕНКО АНАСТАСІЯ

Волонтери  за покликом серця. КРИВОШЕЯ КАТЕРИНА

___________________________________________________________________________

На перший погляд, наратив про Соборність всім зрозумілий і регулярно обговорюваний в інформаційному просторі. В календарі визначних подій і пам’ятних дат навіть є свято День Соборності України (22 січня). На практиці, в повсякденних реаліях тема Соборності, мало актуалізована у середовищі представників різних суспільних груп.

Відсутність активного інтересу до Соборності для мене це стимул рухатися вперед, це маркер який показує, до яких питань слід привертати увагу громадськості ще раз і ще раз. Всі три десятиліття Україна перебуває в стані постійних викликів, що спонукають раз у раз відстоювати свою єдність і доводити спроможність бути державою. Одним із дієвих інструментів у цьому процесі є актуалізація теми Соборності. СОБОРНІСТЬ – ЦЕ НАРАТИВ ПРО ЄДНІСТЬ І ПРО ГОТОВНІСТЬ БУДУВАТИ ДЕРЖАВУ

Зустріч з Вами, – молоддю, яка не байдужа до історії як науки і розуміє значення важливості для творення успішної української держави знання історії України, дослідження її маловідомих сторінок, популяризації українознавчого контенту серед широких кіл громадськості, – це привід для радості, що коло наших соратників і однодумців поповнюється.

Вам, молодим дослідникам історії, хочу побажати успіхів у пошуках свого покликання. І навіть якщо Ваш кінцевий вибір зміниться пам’ятайте головне: Соборність – це сукупність базових ідей, світогляд заради чого ми будуємо свою державу, довкола чого і з ким єднаємося, це єдність навколо ідей: неподільність територіальних земель, розбудови української держави.

Мирослава Смольніцька, к.і.н., старший науковий співробітник відділу історії України другої половини ХХ ст. Інститут історії України Національної академії наук України