ІТ-сфера з кожним роком стає дедалі популярнішою. Інтерес до досліджень у галузі сучасних інформаційних технологій зростає і серед МАНівців Київщини. Свідченням цього стала перша сесія у науковій профільній ІТ-школі, яку проведено Київським обласним комунальним позашкільним навчальним закладом «Мала академія наук учнівської молоді» спільно з факультетом інформаційних технологій Київського національного університету імені Тараса Шевченка.
В середовищі ZOOM на занятті школи працювали понад 70 учнів-членів Київського обласного територіального відділення МАН України, педагогів – керівників дослідницьких учнівських проєктів.
Можливості МАН Київщини для юних дослідників у науковому відділенні комп’ютерних наук окреслила Світлана Минзар, директор Київського обласного комунального позашкільного навчального закладу «Мала академія наук учнівської молоді».
З напрямами роботи та сучасними проєктами факультету інформаційних технологій Київського національного університету ім. Тараса Шевченка ознайомили Віталій Снитюк, декан факультету інформаційних технологій, доктор технічних наук, професор та Юрій Кравченко, завідувач кафедри мережевих та інтернет технологій, доктор технічних наук, професор.
IT-технології впевнено і швидко інтегруються у всі сфери життєдіяльності людини. Сучасний світ складно уявити без продуктів IT. Про тенденції в розвитку галузі розповів Костянтин Герасименко, асистент кафедри мережевих та інтернет технологій, кандидат технічних наук. «Інформацію про еволюцію цифрової трансформації, штучний інтелект та глобально пов’язані мережі ще зовсім недавно ми сприймали як фантастику, сьогодні ж – це реальність,» – зазначив науковець. Щомісяця до інтернету підключаються близько 3 мільйонів пристроїв, з’являються нові гаджети, нові можливості, володіння мовами програмування в недалекому майбутньому буде сприйматися як елементарний рівень грамотності – ці та інші реалії були окреслені спікерами онлайн-зустрічі. Доцент кафедри мережевих та інтернет технологій, кандидат технічних наук Оксана Герасименко ознайомила з DevOps як культурою і професією. Про практичне застосування пакету програм MATLAB розповів студент IV курсу Владислав Дейнега.
Профільна наукова ІТ-школа цього року у своїй структурі має ще дві сесії в рамках теми «Сучасні інтернет технології: інформаційні, мережеві, програмовані технології». Чекаємо на зустріч з цікавими спікерами.