Кібербезпека як об’єкт учнівських досліджень

Практично кожен у сучасному світі чув про кіберзлочинність і, можливо, навіть особисто з нею зіштовхувався. Об’єктом кіберзлочинів є персональні дані, банківські рахунки, паролі та інша особиста інформація як фізичних осіб, так і бізнесу та державного сектору.

Протидіяти цьому негативному явищу можуть лише сучасні, дієві, потужні заходи з кібербезпеки, до досліджень яких вже сьогодні долучаються учні-члени МАН. Саме тому так важливо і педагогам – науковим керівникам учнівських дослідницьких проєктів бути компетентними в питаннях кібербезпеки.

Використовуючи платформу ZOOM, вчителі інформатики, керівники гуртків «Основи науково-дослідницької діяльності (інформатика)» 20 квітня 2020 року долучилися до відео-конференції «Сучасні напрями розвитку кібербезпеки», ініційованої КОКПНЗ «Мала академія наук учнівської молоді». Спікер конференції – Лахно Валерій Анатолійович, завідувач кафедри комп’ютерних систем і мереж факультету інформаційних технологій Національного університету біоресурсів та природокористування України, доктор технічних наук, професор.

Як напрями для дослідження педагоги розглянули, зокрема, безпеку використання соціальних мереж, методи протидії фішингу, захист інформації, технології впливу на різні групи людей, технології зомбування. Валерій Анатолійович зробив огляд інформаційних джерел для використання в дослідженнях, запропонував підтримку в роботі над проєктами учнів-членів наукового відділення комп’ютерних наук секції «Безпека інформаційних та телекомунікаційних систем».