Вони цікавляться актуальними проблемами соціуму та природного середовища, ще за шкільною партою проводять власні наукові дослідження в галузах математики і точних наук, їх приваблює загадковий світ космосу. Це учасники II (обласного) етапу Всеукраїнського конкурсу-захисту науково-дослідницьких робіт учнів-членів МАН України, який проводить КОКПНЗ «Мала академія наук учнівської молоді» з 21 по 27 лютого. У третій день конкурсу в сердовищі Zoom у 12 секціях власні дослідницькі проєкти презентували 77 юних інтелектуалів. Різноманітність напрямів та тем учнівських робіт вражає!
У дослідницьких проєктах, презентованих 23 лютого в секції «Медицина», висвітлено актуальні дослідження щодо поширення коронавірусної інфекції у громадах області, причин і наслідків порушення зору у дітей під час дистанційного навчання, синдрому хронічної втоми у старшокласників. Учні представили науково-дослідницькі роботи, в яких досліджено вплив харчових добавок на здоров’я людини, якість зеленого чаю в пакетиках, місце пластичної хірургії в житті сучасної людини.
Прикладне значення досліджень, виготовлення корисних пристроїв і застосунків, ознайомлення з новими технологіями і матеріалами – головні тенденції при виборі теми в секціях «Матеріалознавство», «Екологічно безпечні технології та ресурсозбереження», «Технологічні процеси та перспективні технології» наукового відділення технічних наук. У зазначених секціях було презентовано проєкти з дослідження синтезу наночастинок, впливу шуму на організм людини, технології з поливу рослин тощо.
Цікавим, насиченим емоціями та враженнями, став третій конкурсний день для юних дослідників-філологів секцій іспанської, німецької, польської та французької мов наукового відділення мовознавства. Актуальна тематика сучасних лінгвістичних досліджень з іспанської термінології косметології та візажу, мовностилістичних засобів вираження кольору у творчості Федеріко Ґарсіа Лорки, місце полонізмів та інших запозичень у сучасному україномовному медіапросторі, стилістичні особливості французьких політичних Інтернет-мемів в умовах постмодерну – таким яскравим і різноманітним був спектр наукових філологічних розвідок.
Секції «Філософія» та «Теологія, релігієзнавство та історія релігії» цьогоріч вирізнялись наймолодшими учасниками: у першій усі конкурсанти – дев’ятикласники, у другій – половина. Юні знавці теології досліджували сучасні й минулі релігійні процеси у своїх територіальних громадах, філософи роздумували над ментальністю праєвропейців і метаморфозами творчості в інформаційному суспільстві, а найвищим балом журі оцінило дослідження «Релігійна конверсія Мелетія Смотрицького».
Цікаві науково-дослідні роботи презентовано членам журі секцій «Всесвітнья історія», «Археологія» та «Етнологія», де учасники ознайомили з культурою повсякдення дівоцтва Київщини, роллю жінок у формуванні звичаїв козаків-характерників, традиційними обрядовими дійствами, міжнародною дипломатією та політикою тощо. Учасники конкурсу в секції «Мистецтвознавство» дивували результатами наукових пошуків в напрямках відродження сучасного українського кіно, історії Пересопницького Євангеліє, тенденцій формування екзотичної африканської культури та її втілення у творах народного мистецтва.
Чекаємо на нові цікаві зустрічі!