Конкурс-захист МАН: власні дослідницькі проєкти презентували юні літератори та мовознавці

МАНівський марафон – обласний етап Всеукраїнського конкурсу-захисту науково-дослідницьких робіт учнів-членів МАН триває! 26 квітня підведено підсумки конкурсу в секціях «Зарубіжна література», «Літературна творчість» та «Кримськотатарська гуманітаристика», «Українська мова».
 
Радіємо, що попри всі труднощі та перешкоди наші манівці були готові до змагань. Тішить, що навіть перебуваючи тимчасово за межами України, діти не втратили з нами зв’язок і надіслали всі відеоматеріали для участі в конкурсі-захисті дослідницьких проєктів.
Було цікаво ознайомитися з дослідженнями актуальних і маловідомих сторінок історії зарубіжної літератури, її впливу на розвиток світової літератури, окремих творів у порівнянні з українською літературою. Зокрема, діти вивчали вплив літературної спадщини Миколи Гоголя на творчість Рюноске Акутагави, аніме-культуру як засіб популяризації японської літературної класики, інтерпретацію фольклорної символіки коня в романтичній поемі Дж. Байрона «Мазепа» тощо.
У секції «Літературна творчість» змагалися юні поети, демонструючи добірки власних поезій. Щире, юне Слово вражало своєю відкритістю і нестримністю творити, мріяти, жити… Привернули увагу журі і дослідження психологізму образів у поетичних творах, полімовної творчості як літературного явища, аналіз використання кольорів у поезії…
Вітаємо всіх учасників обласного етапу конкурсу-захисту і бажаємо нових творчих знахідок, наукових відкриттів в ім’я нашої славної України.
У щоденник ІІ етапу Всеукраїнського конкурсу-захисту науково-дослідницьких робіт учнів-членів МАН України вписана ще одна сторінка – підбиття підсумків у роботі секції «Українська мова» наукового відділення мовознавства. Серед наукових розвідок вихованців Київського обласного територіального відділення МАНУ – актуальні дослідження з лексикології, граматики, синтаксису, культури мовлення сучасних підлітків та мовленнєвого етикету. Радіємо, що зріс інтерес учнівської молоді до української мови, літератури та культури, медійної сфери, збільшилась кількість конкурсних робіт, значно зросла якість їх оформлення, а найголовніше – змістове наповнення.
Оригінальні постери учасників Конкурсу і їх відеозахист, участь у науковій конференції у форматі відеозапису засвідчили, що юні мовознавці віднайшли актуальні аспекти в дослідженні лексики і фразеології, сценічного та ораторського мистецтва, діалектизмів і неологізмів, антропонімів і гідронімів, звертань і вставних конструкцій на прикладах творів сучасної української літератури та місцевому матеріалі.
У сучасних складних умовах, іноді не маючи належних технічних засобів і застосунків, особливо гостро відчулася зацікавленість МАНівців у підготовці відоематеріалів та великому бажанні не просто завершити розпочату в мирний час роботу, а й перемогти.
Все буде Україна!