Конкурс-захист МАН: впевнено – до перемоги!

Війна – не привід опускати руки, а навпаки – поштовх уперед – до мети! До перемоги!
Так впевнено до перемоги щодня рухаються і юні дослідники Київщини – учасники обласного етапу Всеукраїнського конкурсу-захисту науково-дослідницьких робіт учнів-членів МАН. Не стали на заваді юним учасникам ані відстань, адже багато з них виїхали за кордон, ні проблеми зі зв’язком та інтернетом, ні окупація в недавньому минулому їхніх сіл та міст ворожими військами.
Українців не здолати!.. Це довели конкурсанти секції “Історичне краєзнавство”, презентувавши свої дослідження. Члени журі мали можливість ознайомитися з історією затоплених сіл, новими фактами, які відбувалися у голодні 1932-1933 роки у селах Київщини, історіями підприємств, що діяли на наших теренах у ХІХ-ХХ ст. Торкнулися дослідження і сучасності та недалекого у порівнянні минулого: зокрема Чорнобильської трагедії і волонтерського руху, який є надзвичайно актуальним в умовах війни.
Наша молодь любить досліджувати і народну творчість, традиції рідного краю, у чому переконалися науковці – члени журі секції “Фольклористика”. Що ж досліджували юні інтелектуали цього року? Заглибилися в особливості обряду весілля у рідному регіоні, аналізували концепт щастя в українському фольклорному дискусі, тваринну та рослинну символіку в усній народній творчості. Особливо цінними є наукові пошуки, проведені в певній місцевості, як от дослідження символічного значення каші в традиційній українській культурі.
Всі теми були дійсно цікаві, актуальні, особливо відчутно глибоке дослідження місцевого матеріалу, використано широкий аспект живого спілкування з народними сільськими умільцями, самобутніми авторами народних притч, легенд, пісенними аматорами, музикантами. Саме в цій секції виступи завжди «присмачені» влучними приказками та прислів’ями, оздоблені вишивками та витинанками, прикрашені переливами народних пісень.
Радісно, що наші манівці всі дружно продовжили конкурс, як справжні бійці, не зійшли з дистанції і представили свої наукові роботи. Ми гордимося вами!
27 квітня підведено підсумки обласного етапу Всеукраїнського конкурсу-захисту науково-дослідницьких робіт учнів-членів МАН і в секціях “Геологія, геохімія та мінералогія”, “Кліматологія та метеорологія”, “Гідрологія”. Попри труднощі, спричинені війною, юні дослідники знайшли в собі сили представити власні дослідницькі проєкти на розгляд журі конкурсу. Теми цьогорічних досліджень вирізнялися своєю актуальністю. Зокрема, були представлені роботи щодо якості питної води у підземних водоносних горизонтах, динаміки режиму опадів і зміни клімату, взаємозв’язку родовищ гранітів і будівельної галузі. Цікавим був і матеріал досліджень малих річок Володарщини та гідроекологічніх характеристик Газового ставка м. Миронівка.
Відбулося засідання журі обласного етапу Всеукраїнського конкурсу-захисту науково-дослідницьких робіт учнів-членів МАН України в секції «Охорона довкілля і раціональне природокористування». Важливим позитивним аспектом цьорічного конкурсу став широкий спектр тематики дослідницьких проєктів, практичне значення досліджень учнів.
Діапазон перших наукових пошуків дітей вражає! Це дослідження й економічна оптимізація технології вирощування сої, дослідження стану поширення Омели білої, комплексна оцінка якості водних екосистем річки Альта та річки Трубіж в межах міста Переяслава, використання виду Pyrrhocoris аpterus L. для біоіндикації екологічного стану урбоекосистем, порівняльний аналіз впливу миючих засобів для посуду методом фітоіндикації, екосистемні послуги лісосмуг тощо.
Втішає, що в МАН зростає енергійне й небайдуже покоління, яке любить природу й усвідомлює необхідність охороняти її ресурси. Бажаємо удачі юним дослідникам!
Дякуємо нашим юним дослідникам за роботу та їхні старання. Бажаємо їм подальших успіхів та досягнень у їхньому житті, яке тільки розпочинається, та нових досліджень, які б стосувалися миру, процвітання та щастя Київщини і України!