Наука, яка інтригує, мотивує до пошуків

Цікаві зустрічі з науковцями, несподіваний погляд на звичні речі, «розвіювання» популярних міфів за допомогою фактів і результатів наукових досліджень. Саме це приваблює аудиторію профільних наукових шкіл, які проводить МАН Київщини у співпраці із закладами вищої освіти та науковими установами України. Близько 60 учнів стали учасниками такої профільної школи в наукових відділеннях  екології та аграрних наук, хімії та біології. Під час заходу з дітьми онлайн працювали науковці кафедри екології та зоології Навчально-наукового центру «Інститут біології та медицини» Київського національного університету імені Тараса Шевченка.

Чи впевнені Ви, що садити дерева – це завжди корисно? Знаєте, що таке «сховище судного дня» та синдром «хворої будівлі»? Ці та інші інтригуючі питання розкрили в онлайн-студії МАН Київщини спікери заходу: Безсмертна Олеся, асистент кафедри екології та зоології, кандидат біологічних наук, Подобайло Анатолій, доцент кафедри екології та зоології, кандидат біологічних наук та Карлащук Сергій, асистент кафедри екології та зоології, кандидат сільськогосподарських наук.

Матеріал, який науковці підготували для профільної наукової школи, був досить різноманітний. Учні, зокрема, дізналися, як зміна клімату та втручання людини впливає на екосистеми та біологічне різноманіття, ознайомилися з  прикладом природоохоронних проєктів, над якими працюють студенти в національному природному парку «Пирятинський».

Протягом двох годин учасники зустрічі не тільки розширили свій кругозір, а й ознайомилися з інструментами та застосунками, які можна використовувати для дослідження видового різноманіття, розглянули етапи розвитку природоохоронних об’єктів.

Привернули увагу допитливих учнів і дослідження у сфері екології людини, зокрема щодо адаптаційного потенціалу кожного з нас, хронотипи та біологічні ритми людини.

Сподіваємось, після зустрічі з науковцями в юних дослідників з’явиться непереборне бажання дізнатися про світ і про себе більше. А допоможуть у перших наукових розвідках наукові консультанти, партнери МАН Київщини.