Під такою назвою 28 вересня 2018 року на базі Ірпінського навчально-виховного обєднання «Ірпінський ліцей інформаційних технологій – Мала академія наук» відбувся динамічний і максимально інформативний захід – інфотайм, який об’єднав наукових і педагогічних працівників КОКПНЗ «Мала академія наук учнівської молоді», науковців закладів вищої освіти України, близько 100 учнів-членів МАН з міст Бучі, Броварів, Ірпеня, Вишгородського, Бородянського, Броварського районів.
Учасників інфотайму привітали в.о. Ірпінського міського голови Попсуй Анастасія Вікторівна та начальник управління освіти і науки Ірпінської міської ради Білоус Олег Анатолійович, які підкреслили важливість розвитку дослідницького потенціалу дітей в умовах розбудови нашої держави і закликали учнів скористатися можливостями, які надає їм Мала академія наук.
Директор КОКПНЗ «Мала академія наук учнівської молоді» Минзар Світлана Анатоліївна ознайомила аудиторію з пріоритетними напрямами діяльності Київського обласного територіального відділення МАН в рамках обласного STEM-проекту «Профільна наукова школа», проектів «Відкриваємо світ науки разом» та «Віртуальна наукова школа», запросила юних дослідників до участі в різноманітних конкурсах, турнірах, олімпіадах.
Із захопленням учасники інфомайму працювали в наукових студіях «Досліджуємо світ науки: сучасні технології, методологія та інструментарій учнівського наукового дослідження».
Сучасні IT-технології, можливості 3-D принтера, роботетехніка, інтернет речей, система «Розумний дім», – все це може стати темою досліджень у накових відділеннях фізико-математичного і технічного профілю. Особливості і тренди таких досліджень окреслила Струтинська Оксана Віталіївна, заступник декана з наукової та міжнародної діяльності факультету інформатики НПУ імені М.П. Драгоманова, кандидат педагогічних наук, доцент.
Про сучасні тенденції досліджень у наукових відділеннях суспільно-наукового і гуманітарного профілю, особливоті в роботі з джерелами інформації та дотримання академічної доброчесності розповіла Терехова Любов Володимирівна, методист навчально-виховного відділу Національного центру «Мала академія наук України», кандидат філософських наук.
Для учнів, які цікавляться природничими науками, стимулом до написання наукових досліджень стало інтерактивне спілкування з Мельник Вікторією Вікторівною, доцентом кафедри технологій факультету тваринництва та водних біоресурсів Національного університету біоресурсів і природокористування України, кандидатом сільськогосподарських наук.
У фінальній частині заходу учні отримали індивідуальні консультації від науковців.