Манівське літо триває!

Обласна профільна наукова онлайн-студія «Знайомство з геніями» наукових відділень хімії та біології,  екології та аграрних наук відкрила свої двері  з 25 по 27 червня 2022 року для всіх бажаючих учнів-членів Київського обласного територіального відділення МАН України.

Юні дослідники  познайомились з іменами, які мають вагоме значення для становлення та розвитку природничих галузей науки, таких як екологія, ботаніка, хімія,  медицина та ін.

Для пошуковців, дослідників, юних манівців відкрита онлайн-студія. Це спільна наукова робота над віртуальними тематичними презентаціями наукових досягнень відомих вчених, професіоналів, геніїв нашого часу.

Актуальною лекцією  «Про  закони екології (афоризми) Баррі Коммонера» зацікавила ДЗЮБЕНКО Олена, заступниця завідувача кафедри біології, методології та методики навчання Університету Григорія Сковороди в Переяславі, кандидатка біологічних наук, доцент.

Старшокласники мали можливість провести ботанічні дослідження: від молекули до екосистем, заочно познайомитися з Іститутом ботаніки ім. М. Г. Холодного НАН України – першої в країні ботанічної наукової установи   з широким  спектром досліджень з різних напрямів ботаніки і мікології,   екології, клітинної біології, анатомії, біохімії  та фізіології рослин, а також інших наук  про світ грибів і рослин.

Разом з юними науковцями у літній школі працювала ТЕРЕБІЛЕНКО  Катерина,  доцентка кафедри неорганічної хімії хімічного факультету Київського національного університету імені Тараса Шевченка, докторка хімічних наук, яка познайомила учасників онлайн-студії з Миколою Слободяником –  видатним хіміком сучасності.

Талановиті діти Київщини  збагатили свої знання  про відомого  корифея  української медицини, засновника Київської терапевтичної школи –академіка  Феофіла Яновського. Вивчили його багату спадщину наукових відкриттів інфекційних хвороб, патологій системи травлення тощо. Феофіл  Яновський – перший серед лікарів обраний Академіком Всеукраїнської академії НАУ.

Літні онлайн-зустрічі відкривають для старшокласників безмежний простір для творчої наукової діяльності, для пошуку нових тем, ідей  та перспектив у дослідницькій діяльності.

Літо – цікаве, літо – корисне, літо – Манівське, тому  неповторне, креативне, і дуже чекаємо, щоб було мирне!