МАНівські канікули в Карпатах

З 23 до 29 жовтня село Поляна Свалявського району Закарпатської області стало центром концентрації талановитої учнівської молоді України – юних дослідників, винахідників і раціоналізаторів. Національний центр «Мала академія наук України» зібрав переможців Всеукраїнського конкурсу-захисту науково-дослідницьких робіт учнів-членів МАН України на інтелектуальний зліт «Вчимося разом» у рамках Всеукраїнського освітнього проекту «EduLab» для учнів-членів Малої академії наук України.

До участі у заході долучилися й манівці Київщини:  Назарій Манзик з Катюжанки, Дарина  Щербакова з Бородянки та Анна Харченко з Іванкова. У минулому цих дітей окупація рідного селища, обстріли й бомбардування, а ще величезна воля до Перемоги, нескореність наперекір всьому, що дало змогу навіть за цих умов стати переможцями обласного етапу конкурсу-захисту наукових робіт.

З сердечним зворушенням згадують учасники проєкту свої манівські канікули в Карпатах: екскурсії до унікальних архітектурних пам’яток – найвідоміших замків Закарпаття – палацу графів Шенборнів, замку Сент-Міклош, «Паланок», старовинного міста Мукачево, де ознайомились з історією, легендами, таємницями цього неймовірної краси краю. А ще приємне товариство, згуртування, спілкування з друзями, активна участь у тренінгах, семінарах-практикумах, інтелектуальних іграх, робота над екологічними проєктами у різноманітних форматах та жанрах: пригодницький, комедія, журналістське розслідування та фентезі, – самостійне  створення кінофільмів. На завершення навчання кожна команда презентували свій проєкт у формі відео, де розкривала екологічні проблеми сьогодення, як от: «Глобальне потепління», «Забруднення навколишнього середовища нафтопродуктами», «Вирубка лісів», «Проблеми з нестачею води» тощо.

Під час цього цікавого й змістовного освітнього проєкту, в дорозі з учнями постійно була керівник гуртка КОКПНЗ «Мала академія наук учнівської молоді» Наталія Присяжнюк, наставниця й педагог,  кандидатка ветеринарних наук.  Тому наші гуртківці мали змогу ще й вивчати, проводити дослідження над мешканцями  полянських водойм та гір.

Після такого інтерактивного дозвілля – повернення до навчання в школі і, безперечно, нові дослідницькі проєкти, які неодмінно приведуть до успіху!