Як вмотивувати учнів до проведення перших власних досліджень, зацікавити наукою? Відповіві на ці питання МАН Київщини знаходить разом із закладами вищої освіти та науковими установами України. Чудовим мотиватором для дітей 27 лютого стала зустріч із всесвітньо відомим українським вченим Юрієм Гогоці та наукова мобільна студія, що відбулися на базі Національного технічного університету України «Київський політехнічний інститут імені Ігоря Сікорського». Ця подія зацікавила юних манівців, які є членами наукових відділень технічних наук, фізики і астрономії Київського обласного територіального відділення МАН.
На початку заходу для учнів організували екскурс до науково-дослідницьких лабораторій інституту, під час яких дітей не тільки ознайомили з технічним обладнанням, а й розповіли про проєкти, над якими наразі працюють у лабораторіях.
Чимало цікавих думок та ідей прозвучало на зустрічі з Юрієм Гогоці, який розповів про свій шлях до науки, досягнення в отриманні нових матеріалів та можливості у їх застосуванні в різних сферах людської діяльності на Землі та за її межами. Кожен бажаючий міг поставити своє запитання відомому науковцю, на які він давав вичерпні відповіді.
Для довідки: Юрій Гогоці – український науковець, який останні кілька років завідує хімічною лабораторією Drexel University у Філадельфії. «Амплуа» вченого – хімія, матеріалознавство та нанотехнології. А його індекс Гірша перевищує цей показник багатьох нобелівських лауреатів!
Команді Юрія Гогоці (близько 40 людей з 11 країн, які працюють в університеті Дрекселя) вдалося відкрити новий вид наноматеріалів – максен, спектр застосування якого надзвичайно широкий. Його можна використовувати для зберігання енергії, знищення ракових пухлин і навіть очищення води на молекулярному рівні.