Міжнародна літня школа з музейної педагогіки

20–24 червня 2022 року Національним центром «Мала академія наук України» та Київською Малою академією наук учнівської молоді було проведено літню наукову школу з музейної  педагогіки.

Юні дослідники Київщини, члени Малої академії наук учнівської молоді  стали активними учасниками школи. Під час роботи школи учні мали можливість познайомитися з освітньо-пізнавальним музейним простором України та світу. Школярі-дослідники збагачували свої знання традиціями  музейних реліквій, могли віртуально попасти в музейне середовище і проявити свої неабиякі творчі  здібності у пошуку, відкритті, досліджені того чи іншого місцевого матеріалу. Цікавими були тематичні вебінари, до яких долучалися провідні музейні спеціалісти, науковці, практики, досвідчені знавці музейної справи.

Незабутньою стала зустріч з Олександром  Міхно, доктором педагогічних наук, директором Педагогічного музею України, який взяв участь у роботі Міжнародної літньої школи з музейної педагогіки, виступивши з доповіддю «Освітні онлайн-проєкти Педагогічного музею України».

Доповідач розповів учасникам школи про електронний інформаційний ресурс «Музейна педагогіка», який розміщено на сайті музею, про особливості підготовки контенту та реалізацію онлайн-проєктів.

Слухачі школи брали активну участь у  пізнавальних  майстер-класах, цікавих тренінгах з музейної педагогіки , інтелектуальних дискусіях з відомими науковцями, педагогами, музейниками. А ще заочно мандрували музеями України та за її межами.

Після завершення роботи школи її учасники презентували створений ними проєкт онлайн-музею та отримали Сертифікат  учасника Першої Міжнародної літньої школи з музейної педагогіки.