19-21 вересня у місті Рівне відбувався семінар-практикум методистів наукових відділень мовознавства обласних малих академій наук учнівської молоді з теми «Мовно-комунікативні компетентності як основа успішної соціалізації учнів МАН України», організований Національним центром «Мала академія наук України». У семінарі-практикумі взяла участь завідувач методичного відділу Київського обласного комунального позашкільного навчального закладу «Мала академія наук учнівської молоді» Григоренко Олена Петрівна.
Програмою семінару було передбачено обговорення питань щодо розвитку і вдосконалення науково-дослідницької роботи учнів у галузі мовознавства, ознайомлення з досвідом роботи Рівненської Малої академії наук учнівської молоді.
На засіданні круглого столу «Мовознавчі траєкторії» за темою «Мовно-комунікативні компетентності як основа успішної соціалізації учнів МАН» розглянуто питання пріоритетів філологічної освіти як основи актуальності та методологічного підґрунтя учнівської науково-дослідницької роботи, формування мовно-комунікативної особистості учня у процесі наукового дослідження.
Елементи практичного упровадження сучасних тенденцій в практику роботи з гуртківцями було продемонстровано під часдвох навчальних інтегрованих занять з іноземних мов та бінарного заняття гуртків «Українська мова» й «Українська література» на базі Рівненського обласного наукового ліцею-інтернату ІІ-ІІІ ступенів.
Учасників семінару запросили на настановну сесію Рівненської МАНУМ 2018/2019 навчального року, що відбувалася у приміщенні Національного університету водного господарства та природокористування. У роботі семінару брали участь Мережинська О. Г., завідувач лабораторії суспільних і гуманітарних наук Національного центру «Мала академія наук», науковці Рівненського державного гуманітарного університету, Національного університету водного господарства та природокористування, Національного університету «Острозька академія», керівники гуртків, члени Малої академії наук учнівської молоді Рівнинщини.
Пізнавальний вектор семінару сприяв ознайомленню учасників заходу з історією та культурою краю, міст Рівного та Острога, громадською діяльністю князів Острозьких, відвідинами Музею книги та друкарства, краєзнавчого музею, музею Уласа Самчука.