У рамках відзначення 30 річниці Незалежності України
У житті кожного народу є події, які назавжди визначають характер його буття, місце і роль у світових цивілізаційних процесах. Для України як суверенної держави доленосними стали 90 роки XX століття. 16 липня 1990 року Верховною Радою Української РСР була прийнята Декларація про державний суверенітет України. Від проголошення Державного суверенітету до ствердження цієї події пройшло більше року – 24 серпня 1991 року Верховна Рада України прийняла Акт проголошення незалежності України, історичний документ виняткового значення для долі українського народу.
Завершився багатовіковий період перебування українських земель у складі інших держав. На геополітичній карті світу постала нова самостійна держава – Україна, як результат тисячолітньої боротьби українського народу за право мати свою національну державу, і розпочала свій шлях, як з часом виявилося, нелегкий і тернистий. Від проголошення державного суверенітету України до наших днів пройшло 30 років. За цей час введено національну валюту, обрано шістьох президентів, країна пережила нелегкі часи економічних криз, радикальних політичних змін, становлення парламентсько-президентської республіки, і зайняла своє місце на міжнародній арені. За нинішньої зовнішньополітичної та внутрішньої ситуації в нашій державі, в умовах російської збройної агресії проти України, посилення інформаційної війни важливим є грунтовне, неупереджене, об’єктивне дослідження історії України в цілому і новітньої історії України XXI століття зокрема. Саме до таких тем дослідницьких проєктів, які є знаковими для становлення незалежності України, звертаються учні-члени Київського обласного територіального відділення МАН України.
Пропонуємо ознайомитися з анотаціями/тезами науково-дослідницьких робіт, матеріалами досліджень учнів-членів МАН Київщини про шлях України до незалежності. Дослідницькі роботи учнів були представлені на Всеукраїнському конкурсі-захисті науково-дослідницьких робіт учнів-членів МАН у період з 2018 по 2021 роки.
- Українські «кіборги» – захисники Донецького аеропорту. Автор проєкту – НЕВГАД БОГДАН. (постер)
- Особливості розвитку волонтерського руху на українських землях на прикладі формування легіону Українських січових стрільців та сучасних збройних сил України. Автор проєкту – МАЗУР СОФІЯ. (постер)
- Роль сім’ї Касяненків у розвитку авіаконструювання і державотворенні України. Автор проєкту – УСИК АНАСТАСІЯ.
- Становлення української національної ідеї від періоду Української Центральної Ради до Революції Гідності. Автор проєкту – ЗАХАРЕНКО ВАЛЕРІЯ.
- Мої земляки – учасники антитерористичної операції на сході України (2014-2017 рр.): на матеріалах кагарлицького району Київської області. Автор проєкту – КОСЯЧЕНКО ВЛАДА.
- Розвиток волонтерського руху в роки збройних протистоянь на території України в ХХ-ХХІ ст. Автор проєкту – АДАМЧУК ВАДИМ
- Наукова, волонтерська, релігійна діяльність видатного етнографа, Долі Олексія Леонтійовича (монаха Нестора). Автор проєкту – Войцешук Маргарита.
- Участь односельців – пилипчан у боротьбі проти російської агресії на Сході України. Автор проєкту – Супрун Олег Валентинович.
- Матеріали ІНТЕРНЕТ-КОНФЕРЕНЦІЇ “УКРАЇНА СОБОРНА” – 2021