МИСТЕЦТВО СТАТИСТИКИ

Продовжуємо знайомитися з об’єктами математичного кластера «Напрями та проблематика досліджень у галузі математики».

У четвертому модулі кластера «Статистика і статистики у сучасному світі» мова йде  про розділ математичної науки, що вивчає сукупність цифрових показників щодо кількісної та якісної характеристики явищ і процесів, яка подана учасниками опитувань під час статистичних спостережень.

Статистика – наука про числа й числові послідовності, за якими криються закономірності розвитку події. Це мистецтво аналізу даних, яке дає можливість бачити те, що приховано й не лежить на поверхні. Предметом статистики є розміри й кількісні співвідношення між масовими явищами, закономірності їх формування, розвитку, взаємозв’язку. Основне завдання статистики дізнаватися про  причинно-наслідкові зв’язки, які приводять до тих чи інших факторів.

Спікер четвертого модуля Ковтун  Наталія Василівна,   завідувачка кафедри статистики, інформаційно-аналітичних систем і демографії Київського Національного Університету імені Тараса Шевченка, доктор економічних наук, професорка.

Кластер з математики – це пізнавальний проєкт обласної Малої академії наук учнівської молоді, тематика його модулів стосується самостійних напрямів дослідження в галузі математики, є  актуальною  в сучасному світі,  відкриває простір для учнівських досліджень.