22 вересня 2022 року в онлайн-режимі, у середовищі ZOOM для учнів-членів наукового відділення «Літературознавство, фольклористика та мистецтвознавство» відбулася настановна сесія.
На зустріч з юними дослідниками і їх науковими керівниками прийшли наші надійні, вірні друзі, які вже кілька років поспіль навчають, консультують, допомагають, хвилюються і радіють нам і разом з нами. Це шановані наші науковці, члени журі, партнери Малої академії наук учнівської молоді, однодумці у вирішенні будь-яких питань, готові піти на допомогу всім, хто бажає розвиватися, рости, шукати і знаходити.
Спікерами настановної сесії були: Тетяна Бикова, професорка кафедри української літератури Національного педагогічного університету імені М.П.Драгоманова, доцент, докторка філологічних наук, а ще незмінний голова журі секції «Українська література»,
Ніна Осьмак, професорка кафедри української літератури Інституту української філології та літературної творчості імені А. Малишка Національного педагогічного університету імені М. П. Драгоманова, кандидатка філологічних наук,
Олена Дем’яненко, доцентка кафедри славістичної філології, педагогіки і методики викладання Білоцерківського національного аграрного університету, кандидатка педагогічних наук, голови журі секції «Зарубіжна література»,
Юлія Холодна, доцентка кафедри викладання методики світової літератури Національного педагогічного університету імені М.П.Драгоманова, кандидатка філологічних наук,
Тетяна Козак, доцентка кафедри мистецтвознавства Національного педагогічного університету ім. М.П. Драгоманова, кандидатка педагогічних наук,
Валентина Телеуця, докторантка кафедри фольклористики Інституту філології Київського національного університету імені Тараса Шевченка, кандидатка філологічних наук, доцент.
Під час зустрічі старшокласники та їх наукові керівники мали змогу поспілкуватися з Тетяною Биковою, почути її цінні поради щодо вибору теми, написання та оформлення науково-дослідницьких робіт. Тетяна Валеріївна побажала майбутнім дослідникам творчих успіхів, нових пошуків та відкриттів в галузі української літератури, нових перемог на всіх рівнях та етапах конкурсу-захисту.
Присутні познайомилися із сучасними літературними дослідженнями із зарубіжної літератури, відкрили для себе майбутню участь у дистанційному гуртку Малої академії наук учнівської молоді, що презентувала Олена Дем’яненко.
Досвідом оволодіння риторикою, ораторським мистецтвом, які так необхідні нашим юним дослідникам під час захисту постерів та виступу на конференції, поділилася Юлія Холодна.
Як скласти перелік використаної літератури, як використати найсучасніші методи дослідження, як досягти успіху – про це вела розмову Тетяна Козак.
Шанувальники українського фольклору мали можливість послухати Валентину Телеуцю, познайомитися з презентацією про правильний і виграшний вибір теми наукової роботи, а також збагатили свої знання про національний перелік елементів культурної спадщини нашої України, зокрема Київщини. Юним науковцям розкрились нові горизонти майбутніх тем науково-дослідницьких робіт.
Навчальний рік у наукових пошуках тільки розпочався. Хай буде він багатим на плідні врожаї, на радість відкриттів, на мирний ранок і переможний день!