Наукова профільна школа з літературознавства, фольклористики та мистецтвознавства

І знову зустріч… 23-ій  листопадовий день запросив до себе юних дослідників, літераторів, фольклористів, мистецтвознавців, майбутніх вчених на вже традиційну зустріч – заняття наукової профільної школи МАН Київщини. В онлайн режимі Мала академія наук учнівської молоді вже вкотре відкриває науковий простір для спілкування учнів та їх педагогів з відомими вченими, науковцями закладів вищої освіти та наукових установ України.

 

Напередодні проведення I етапу Всеукраїнського  конкурсу-захисту науково-дослідницьких робіт учнів-членів Малої академії наук України юним МАНівцям було дуже корисно почути пропозиції, поради від фахівців – науковців, фольклористів-дослідників, мистецтвознавців, відомих літераторів.

Олена Дем’яненко, асистент кафедри славістичної філології, педагогіки і методики викладання Білоцерківського національного аграрного університету, кандидат педагогічних наук підготувала для школярів  актуальний  матеріал на тему «Ефективні презентації: як досягти успіху», ознайомивши  учнів з принципами створення презентацій.

Юним шанувальникам фольклору рідного краю було цікаво почути  Лесю Мушкетик, доктора філологічних наук, члена-кореспондента Інституту мистецтвознавства, фольклористики та етнології імені М. Т. Рильського. Саме про фольклорні  поняття  щастя, долі, символи, які живуть у народних казках, йшлося в доповіді Лесі  Георгіївни.

Про особливості фольклору зимового циклу (на прикладі фольклорних матеріалів Подунав’я)  розмову вела Валентина Телеуця, докторант кафедри фольклористики Інституту філології Київського національного університету імені Тараса Шевченка, кандидат філологічних наук.

З непідробним захопленням всі присутні слухали Миколу Карпанюка, академіка Академії вищої освіти України, доктора філологічних наук, професора кафедри української і зарубіжної літератури та методики навчання  Університету імені Григорія Сковороди  в Переяславі. Недосліджені, часом і унікальні сторінки з біографії Григорія Сковороди були озвучені доповідачем. Зацікавила ця тема багатьох юних дослідників, відкрилась нова палітра актуальних тем у розкритті Величної особистості  Григорія Сковороди.

Віриться, що зустріч на профільній науковій     школі МАН надихне творчу молодь Київщини на нові пошуки і відкриття. Хай щастить!