Обласна культурологічна онлайн-студія «Василь Стефаник крізь призму експресіонізму»

2021 рік багатий на ювілеї. Серед них – 150-річчя від дня народження видатного українського прозаїка і громадського діяча Василя Семеновича Стефаника.

Який же він, знайомий незнайомець, Василь Стефаник? «Велетень духу і лицар свободи…»,  «Співець селянської душі…» чи, може, «…правдивий артист із Божої ласки»? Що говорили  сучасники і критики про його літературний талант? Чи актуальна творчість письменника сьогодні?

На ці та інші запитання шукали відповіді учасники обласної культурологічної онлайн-студії «Василь Стефаник крізь призму експресіонізму» для педагогів та учнівської молоді Київщини разом із модератор студії,  науковим співробітником відділу компаративістики Інститут літератури ім. Т. Г. Шевченка НАН України,  кандидатом філологічних наук Катериною Годік.

Лікар за фахом і письменник за покликанням, майстер жанру експресіоністичної новели, Василь Стефаник одразу став помітним літературним явищем в Україні. Львів, Івано-Франківськ, Краків, де  панувала атмосфера модернізму в мистецтві, знайомство з європейськими митцями і сучасними течіями, – усе  вплинуло на світосприйняття українського прозаїка.

Статті, рецензії, шаржі, етюди, хроніка. Писали, що Василь Стефаник – модерний письменник, нового часу, і не було різниці, чи ця газета виходила у Відні, чи у Львові, чи в Софії.

Про ці та інші сторінки життєпису і творчості Василя Стефаника дізналися учасники обласної культурологічної онлайн-студії. А ще отримали рекомендації до створення науково-дослідницьких проєктів, присвячених видатному представнику «покутської трійці». Тож нових наукових розвідок вам, юні дослідники!

Відеозапис студії доступне за посиланням: https://www.youtube.com/watch?v=72wHqFZ0eE0

Презентація спікера