Обласна науково-практична конференція «Україна Соборна»

Обласна науково-практична конференція «Україна Соборна»

У Київському обласному комунальному позашкільному навчальному закладі «Мала академія наук» з нагоди Дня Соборності України та напередодні Дня пам’яті Героїв Крут відбулась щорічна обласна науково-практична інтернет-конференція «Україна Соборна».

Близько 100 учнів-членів наукового відділення історії Київського обласного територіального відділення МАН України, учителі історії, керівники гуртків закладів позашкільної освіти отримали настанови й рекомендації щодо вивчення, дослідження й трактування визначних подій в історії України.

Галина Бондаренко, кандидат історичних наук, яка була модератором заходу, розкрила учасникам значення питання соборності для українських територій від минулого до сьогодення, історію та актуальність цієї проблеми.

Про соборність як базову парадигму громадянського суспільства в Україні розповіла Мирослава Смольніцька, старший науковий співробітник відділу історії України другої половини ХХ століття Інституту історії України Національної академії наук України, кандидат історичних наук.

Олександр Потильчак, завідувач кафедри джерелознавства та спеціальних історичних дисциплін історико-філософського факультету Національного педагогічного університету імені М.П. Драгоманова, доктор історичних наук, професор, окреслив юним дослідникам та педагогам глобальне значення проблеми «Україна: століття боротьби за Соборність (1918-2023)».

Огляд бібліографічних джерел та документальних нарисів про День Соборності та подвиг Героїв Крут зробила Марина Коломієць, науковий співробітник відділу археографії Інституту архівознавства Національної Бібліотеки України ім. В.І. Вернадського.

Уся інформація стане в нагоді дослідникам сторінок історії України, життя визначних діячів та їх ролі в поступі до соборності й незалежності України, в роботі над індивідуальними проєктами, теми яких і актуальні напрями були запропоновані модератором Галиною Бондаренко.

Результати власних досліджень і проєктів юні науковці представлять у червні на підсумковому засіданні обласної конференції «Україна Соборна».

Ознайомитися з матеріалами конференції можна тут.