Онлайн-лекторій МАН: знайомимось із законами математики в бізнесі

Продемонструвати прикладний характер математики, розширити уявлення про застосування  математичних знань, акцентувати увагу на важливості математичного апарату при  роботі з дослідницькими проєктами – головні завдання онлайн-лекторію «Математичне моделювання – складова частина науково-технічного прогресу». Захід відбувся 25 січня 2021 року в рамках  віртуальній математичній академії  «Математичне моделювання: попит, стратегії, управлінські рішення».

Уже вдруге зібралися педагоги та учні-члени Київського обласного територіального відділення Малої академії наук України на заняття у віртуальній математичній академії, які проходять у середовищі zoom. Понад 60 учасників отримали  можливість прослухати виступи спікерів та вкотре переконатися у важливості ролі математики для розвитку різних галузей діяльності людини.

Завідувач кафедри адміністративного менеджменту та зовнішньоекономічної діяльності факультету аграрного менеджменту Національного університету біоресурсів і природокористування України, доктор економічних наук, професор Віталій Луцяк  розповів про моделювання бізнес-процесів підприємства. Як конкретний приклад – підприємство олійно-жирового підкомплексу з переробки волоського горіха. Науковець розповів, як саме працює горіховий бізнес, розкрив питання економічного та маркетингового моделювання, показав декілька сценаріїв та бізнес-моделей розвитку цього бізнесу.

Доцент кафедри менеджменту ім. проф. Й.С Завадського Анна Слободяник поділилась досвідом, як навчитися розпізнавати найбільш поширені бізнес-моделі, за яких умов можна відкривати торговельні угоди. Науковка ознайомила учнів з теорією хвиль Елліотта як методом для аналізу в економіці.

Координатор наукового відділення математики Київського обласного територіального відділення МАН, методист КОКПНЗ «Мала академія наук учнівської молоді» Валентина Цибко наголосила, що віртуальна математична академія продовжить знайомити учнів із аспектами застосування математичних знань у різних галузях та  анонсувала наступні зустрічі з науковцями.