Які наші свідомі вчинки сприяють збереженню довкілля? Які принципи сталого розвитку є життєво необхідними для покращення екології в Україні? На ці питання в режимі інтерактивного спілкування шукали відповіді учасники онлайн-студія «Освіта для змін: у тренді вивчення сталого розвитку», яка відбулась 22 квітня 2020 року у хмарному середовищі zoom. Активними учасниками заходу стали 27 учнів – членів наукових відділень хімії та біології, екології та аграрних наук Київського обласного територіального відділення МАН України. Модератори онлайн-студії – науковці Білоцерківського національного аграрного університету: Карпук Леся Михайлівна, професор кафедри землеробства, агрохімії та ґрунтознавства агробіотехнологічного факультету, доктор сільськогосподарських наук та Олешко Олена Геннадіївна, доцент кафедри садово-паркового господарства агробіотехнологічного факультету, кандидат сільськогосподарських наук.
Учні усвідомлюють важливість запровадження в закладах освіти інноваційних проєктів, побудованих на засадах сталого розвитку, формування норм поведінки та стилю життя. Зокрема, діти зазначають необхідність сортування сміття, вторинного використання сировини, відмови від пластику та поліетилену, використання енергозберігаючих ламп та альтернативних джерел енергії, проведення екологічних акцій з прибирання навколишнього природнього середовища та озеленення територій.
Діти поділились екологічними ідеями та правилами, якими вони користуються в побуті, розповіли від яких елементів сучасного комфортного життя готові відмовитися в інтересах сталого розвитку.
А який екологічний слід ви залишаєте після себе?