29 серпня – День пам’яті захисників України

29 серпня – День пам’яті захисників України, які загинули в боротьбі за незалежність, суверенітет і територіальну цілісність України.

Пам’ятний день встановлено з метою гідного вшанування пам’яті військовослужбовців і учасників добровольчих формувань, які загинули в боротьбі за незалежність, суверенітет і територіальну цілісність України, увічнення їх героїзму, зміцнення патріотичного духу у суспільстві. Саме на ці серпневі дні 2014 року припав пік Іловайської трагедії, коли в результаті протистояння російським військам українські збройні підрозділи потрапили у вороже оточення. 29 серпня 2014 року – день, коли на Сході України загинула найбільша кількість українських військових.

До заходів з ушанування пам’яті полеглих героїв долучються і учні. Юні МАНівці Київщини досліджують події російсько-української «гібридної війни» під час своїх перших наукових розвідок. Пропонуємо ознайомитися з презентацією таких робіт у науковому відділенні історії Київського обласного територіального відділення МАН України. Тези робіт переможців II етапу Всеуркаїнського конкурсу-захисту науково-дослідницьких робіт учнів-членів МАН опубліковано на сайті КОКПНЗ «Мала академія наук учнівської молоді» у розділі «Конкурс-захист».