Вчимося проводити перші наукові розвідки

Відбулося заняття профільної наукової школи для учнів-членів наукового відділення  літературознавства, фольклористики та мистецтвознавства Київського обласного територіального відділення МАН України. У середовищі Zoom з юними дослідниками працювали науковці закладів вищої освіти та наукових установ України, педагоги КОКПНЗ «Мала академія наук учнівської молоді», вчителі – наукові керівники дослідницьких проєктів.

 

Заступник директора Київського обласного комунального позашкільного навчального закладу «Мала академія наук учнівської молоді» Ольга Терехова окреслила мету та завдання онлайн-заходу, який працював в рамках теми «Науково-дослідницька діяльність учнівської молоді: актуальні напрями та вимоги до проведення досліджень та їх оформлення».

З методикою проведення наукових досліджень учнів-членів МАН  ознайомила Олена Дем’яненко, асистент кафедри славістичної філології, педагогіки і методики викладання Білоцерківського національного аграрного університету, кандидат педагогічних наук.

Зацікавила школярів презентація «Іноетичні запозичення у мові і фольклорі» Лесі Мушкетик, доктора філологічних наук, члена-кореспондента НАН України. Сподіваємось, що спілкування з науковкою   спонукало юних учасників профільної школи до досліджень цієї теми.

Конструктивним й актуальним був виступ Юлії  Холодної, доцента кафедри викладання методики світової літератури Національного педагогічного університету імені М. П. Драгоманова, яка розповіла про принципи роботи з першоджерелами та академічну доброчесність.

 «Сходинками наукових досліджень» провела учнів Марина Олійник,  молодший науковий співробітник Інституту мистецтвознавства, фольклористики та етнології імені М. Т. Рильського НАН України, кандидат історичних наук. Юні дослідники навчалися, як правильно «читати» зображення, що таке візуальна грамотність.

Незабутнє враження справив виступ Інни Лісняк,  наукового співробітника Інституту мистецтвознавства, фольклористики та етнології імені М. Т. Рильського НАН України, кандидата мистецтвознавства. Учасникам профільної школи науковка запропонувала цікаву тему про основні принципи написання музикознавчих досліджень, зокрема бандурного мистецтва.

Учасники онлайн-заходу отримали можливість почути і юних дослідників, які вже в шкільному віці здійснюють свої перші наукові розвідки. З великим задоволенням слухали учасники профільної школи виступ переможниці  III етапу Всеукраїнського конкурсу-захисту науково-дослідницьких робіт учнів-членів МАН України, учениці 10 класу Сквирського академічного ліцею Єлизавети Солодовчук, яка виступила з темою «Ціннісні  виміри українського весільного фольклору (на основі записів весільних пісень Сквирщини).

Ще спілкувалися  залюблені у Слово, Пісню, Музику талановиті і наполегливі у своїх пошуках старшокласники разом з досвідченими, мудрими  наставниками і вчителями. Продовження цікавого діалогу – під час наступних зустрічей на профільних наукових школах МАН.

То ж  до нових зустрічей!!!