Профільна наукова школа в Головній астронімічній обсерваторії НАН України

Проведено мотиваційно-навчальний практикум в рамках STEM-проєкту «Профільна наукова школа» для учнів – членів наукового відділення фізики та астрономії. Заняття відбулося на базі Головної астрономічної обсерваторії НАН України. Участь у школі взяли близько 70 учнів – членів Київського обласного територіального відділення МАН та керівників науково-дослідницьких робіт.

З вітальним словом до юних дослідників звернувся Яцків Я. С., директор Головної астрономічної обсерваторії НАН України, доктор фізико-математичних наук, академік НАН України, який познайомив юних дослідників із сучасними тенденціями та проблематикою наукових досліджень в галузі астрономії.

Юліана Кузнєцова, науковий співробітник відділу фізики субзоряних та планетних систем ГАО НАН України, розповіла про особливості відкриття і досліджень планет біля інших зір нашої Галактики. Фізику космічних вторгнень у атмосферу Землі та проблеми глобальних змін клімату на планеті Земля розкрив Відьмаченко А. П. – головний науковий співробітник, доктор фізико-математичних наук, професор, академік Академії наук вищої школи України. З актуальними питаннями використання сучасної навігації в смартфоні познайомила Марина Іщенко, старший науковий співробітник відділу астрометрії та космічної геодинаміки ГАО НАН України, кандидат фізико-математичних наук.

Під час проведення мотиваційно-навчального практикуму слухачі школи познайомились із роботою телескопу АЗТ-2 з діаметром приймального дзеркала 70 та іншими телескопами.

Учням проведено екскурсію в музей історії та територією Головної астрономічної обсерваторії Національної академії наук України.

Юним науковцям надано практичні поради щодо написання науково-дослідницьких робіт, вибору теми, актуальних напрямів наукових досліджень та методики проведення дослідження в галузі астрономії.