Різдвяні зустрічі в МАН

Різдвяні зустрічі в МАН

     Напередодні Різдва вихованці гуртка «Клуб юних мовознавців» КОКПНЗ «Мала академія наук учнівської молоді», яким керує Ольга Озерян, провели Різдвяні читання у рамках літературно-музичного Фестивалю “Моє ім’я Україна”.
Учасниками гуртка, як і сама його керівниця, є переселенці, що залишили свої домівки через активні бойові дії та окупацію українських територій російськими військами. Програма мовознавчого клубу передбачає вивчення народних традицій, що сприяє єднанню й осмисленню юними здобувачами освіти національної самоідентифікації.
І саме з Різдвяних свят починається річний цикл вшанування українських обрядів. Через колядки, щедрівки, посівалки, які є витвором духу та мови нашого народу, діти показали прикмети українства: доброту, працьовитість, гостинність.
Цікаво було почути дитячий спів у різних варіаціях всесвітньо відомого “Щедрика” та інших зимових обрядових піснях.
На урочистостях згадували про символи різдвяних свят, поєднання язичницьких та християнських традицій і чародійно-пестливу форму звернень до сил природи щодо  сприяння добробуту та багатому врожаю.
Саме такі зустрічі, у дружньому колі й домашній атмосфері, розкривають дитячі душі, струменять талантами та  спонукають вірити у переможне майбутнє.