З натхненням та безперечною вірою в Перемогу України у знаковий для України день – День єднання, 16 лютого 2023 стартував ІІ (обласний) етап Всеукраїнського конкурсу-захисту науково-дослідницьких робіт учнів-членів Малої академії наук України. Цього року конкурс проходить в режимі онлайн у середовищі Zoom. Журі конкурсу, науковці закладів вищої освіти та наукових установ України, забезпечують об’єктивність оцінювання проєктів учасників та визначають переможців. Цьогоріч в обласному етапі конкурсу-захисту у 65 секціях МАН змагаються 437 юних дослідників. Базовими засадами обласного етапу Всеукраїнського конкурсу-захисту науково-дослідницьких робіт учнів-членів Малої академії наук України визначено безпеку, безбар’єрність та академічну доброчесність.
Перший конкурсний день розпочали юні дослідники у секціях «Журналістика», «Українська література» (постерний захист), «Німецька мова», «Іспанська мова», «Польська мова», «Історичне краєзнавство» (постерний захист), «Хімія», «Матеріалознавство», «Екологічно безпечні технології та ресурсозбереження», «Технологія виробництва продукції тваринництва та ветеринарної медицини».
Дослідницькі проєкти секції «Журналістика» у 2023 році були присвячені проблемам впровадження медіаграмотності в освітній процес, механізмам протидії фейковим новинам у сучасному медіапросторі, комунікаціям регіонального телебачення. Журі відзначають актуальність тем досліджень, урахування учасниками особливостей методології секції «Журналістика».
Проєкти учасників секції «Хімія», представлені до розгляду журі, були присвячені вивченню впливу хімічних побутових засобів на організм людини, способів очистки стічних вод від токсичних металів, шкідливості використання фосфатних засобів та їх вплив на природні водойми, виявлення антоціанів – природних барвників у йогуртах, методів продовження строків служби батарейок, впливу тонального крему на шкіру підлітків тощо.
Юні мовознавці секцій «Іспанська мова», «Німецька мова» та «Польська мова» презентували дослідження явищ соціолінгвістики, мовної комунікації, полонізмів в медіапросторі ХХІ століття, особливостей функціонування англіцизмів сфери краси в іспанській мові, дериваційних моделей мовних новоутворень військової сфери, висвітлення сучасних подій в Україні в офіційній німецькомовній пресі тощо. Висока вмотивованість конкурсантів, доброзичлива атмосфера та жвава наукова дискусія допомогли юним дослідникам якнайкраще продемонструвати свої дослідницькі, мовленнєві та творчі компетентності.
Конкурс-захист у відділенні технічних наук розпочали юні винахідники, матеріалознавці та дослідники екологічно безпечних технологій та ресурсозбереження. Представлено роботи з геотермальної енергетики, використання екологічно чистих джерел електричного струму, альтернативних джерел енергії, збереження тепла в умовах блекауту, рециркуляційних систем. Юні винахідники презентували модульну тихохідну вітрову електричну станцію, технології отримання залізного порошку, проєкт розвитку соціального підприємства екологічного спрямування в громаді села, економії електроенергії в шкільному кабінеті інформатики.
У секції «Технологія виробництва продукції тваринництва та ветеринарної медицини» юні науковці презентували результати своїх досліджень в галузі технологій виробництва продукції тваринництва; перспектив розвитку козівництва на базі екоферми; мікологічної, мікробіологічної та органолептичної оцінки ковбаси домашньої; проблем ендопаразитування безпритульних собак тощо.
Щороку конкурс-захист стає потужним джерелом нових вражень, емоцій як для його учасників, так і для організаторів і членів журі .
Кожен конкурсний день – це нові знайомства, цікавий і корисний досвід.
МАН об’єднує дослідників!
Конкурс-захист набирає обертів!
Далі буде…