Що досліджують учні-члени Київського обласного територіального відділення МАН України?

Широкий спектр перших наукових пошуків та дослідницьких проєктів учнів-членів Київського обласного територіального відділення МАН представлено на обласній віртуальній виставці «Віват, Науко!», яка функціонує у рамках обласного науково-освітнього web-проєкту «МАН 4.0.» https://kyivobl-man.in.ua/virtualna-naukova-shkola/vivat-nauko/.

У фокусі наукових досліджень  МАНівців – сучасні глобальні екологічні проблеми, рівень та перспективи економічного, технічного, соціального та культурного розвитку регіону і держави, питання лінгвістичних особливостей мов.

Об`єктом наукових розвідок у відділеннях суспільно-гуманітарного профілю часто є взаємостосунки людей у соціумі, зокрема, у молодіжному середовищі, вплив різних чинників на формування і становлення особистості, державотворчі процеси в Україні і світі. Цього року учні-члени МАН успішно презентували дослідницькі проєкти  «Соціальні мережі,  та їх вплив на формування особистості сучасного підлітка», «Особливості працевлаштування молоді в Україні та проблеми його забезпечення», «Фактчекінг як сучасний інструмент протидії загрозам в інформаційному медіапросторі»,  «Українські «кіборги» – захисники Донецького аеропорту» тощо.

Юні фізики, математики, техніки представили дослідження світу через призму точних наук. Превалюють пошуки у напрямі нових технологій, серед яких: «Розробка  процесу  3D-візуалізації  міста», «Сучасні технології проектування: онлайн сервіс Tinkercad Circuits», «Використання льоду для захисту від радіоактивних матеріалів», «Створення функціональних покриттів за допомогою феромагнітної  рідини». Надзвичайно позитивним є те, що у світ науки з головою поринають як учні міських профільних закладів загальної середньої освіти області, так і учні невеликих сільських шкіл. Науковий супровід захоплених у свою справу відомих вчених, творчих педагогів і, безперечно, бажання самих дітей  досліджувати дають вражаючий результат!

У цьому можна переконатися, переглядаючи матеріали природничого профілю віртуальної обласної виставки «Віват, Науко!». Головний акцент природничники зробили на вивченні екології рідного краю та пошуку шляхів її збереження, що відображено у дослідженнях «Доведення екологічної безпеки утилізації відпрацьованих люмінесцентних ламп та приладів, що містять ртуть шляхом озонування», «Комплексна екологічна оцінка якості води різних джерел водопостачання Фастівського району Київської області».

Переймаються діти і проблемами збереження здоров’я у проєктах «Дослідження вмісту консервантів у молочних десертах та їх вплив на організм підлітків», «Психологічна профілактика агресивності дітей підліткового віку залученням до спортивної діяльності» тощо.

Юні дослідники Київщини, ми пишаємося вами! Ви – наше натхнення, майбутнє науки нашої держави! Радіємо вашим успіхам!