Що таке всеукраїнський конкурс «Save Спадок»?
Це конкурс проєктів для учнів 1–11 класів, які хочуть зберегти українську культурну спадщину, зафіксувати злочини російських окупантів щодо наших пам’яток і заразом розвинутися в аналізі супутникових знімків. Переймаєшся повоєнною долею скіфських курганів на Півдні, музею Григорія Сковороди на Харківщині чи унікальних дерев’яних церков на Півночі? Прагнеш застосувати свої навички з аналізу супутникових знімків для відбудови українських пам’яток? Тоді цей конкурс для Вас!
Хто може долучитися?
- У Конкурсі беруть участь здобувачі освіти з 1 по 11 класи закладів загальної середньої освіти, вихованці закладів позашкільної освіти та випускники Малої академії наук України
- Учасники мають право представляти на Конкурсі групові роботи з дослідження одного населеного пункту, який ще не обраний іншими учасниками конкурсу (переглянути, які населені пункти уже досліджуються іншими Учасниками конкурсу можна за посиланням – https://www.google.com/maps/d/
edit?mid= 1eDyBIVUiWH9AgcPJzRHAL4QclazlE ARi&usp=sharing ) - Одну групову роботу можуть виконувати максимум 7 Учасників.
- Учасники Конкурсу зобов’язані дотримуватись Умов проведення, програми проведення Конкурсу, норм поведінки та правил техніки безпеки.
А які вимоги до проєктів?
Команди працюють у Google My Maps і з Державним реєстром нерухомих пам’яток України. На карту наносять об’єкти, які пошкодили російські окупанти, і зазначають таку інформацію про пам’ятку:
-
назву;
-
адресу розташування;
-
вид (пам’ятка археології, історії, монументального мистецтва тощо);
-
координати;
-
охоронний номер у базі даних реєстрації культурних пам’яток;
-
дані про історію створення;
-
дані про роль у культурному житті населеного пункту / регіону / країни / світу;
-
дату пошкодження;
-
дату створення запису в Google My Maps;
-
фото- чи відеоматеріали для ілюстрації руйнування;
-
матеріали ЗМІ зі згадкою пам’ятки.
Детальніше – лист від НЦ “МАНУ”, умови конкурсу, інформаційний буклет.