Сучасні технології формування компетентностей учнів в гуртках та секція МАН

Близько 50 науково-педагогічних та педагогічних працівників КОКПНЗ «Мала академія наук учнівської молоді» під час засідання педагогічної ради 01 листопада 2018 року визначали й обговорювали стратегічні завдання роботи закладу на 2018/2019 навчальний рік. Питання зустрічі були окреслені темою  «Сучасні технології формування компетентностей учнів засобами спеціалізованої освіти наукового профілю в гуртках та секція МАН».

Як зазначила директор КОК ПНЗ «Мала академія наук учнівської молоді» Минзар Світлана Анатоліївна, реалізація ідей компетентнісно орієнтованої освіти, які визначені концепцією Нової української школи, у закладі  здійснюється передусім засобами проектних технологій. З минулого року в МАНУМ розроблено і втілюються три проекти: STEM-проект «Профільна наукова школа», проекти «Віртувальна наукова школа» та «Відкриваємо світ науки разом». Протягом 2018/2019 навчального року, який проголошено роком французької мови в Україні, у системі МАН Київщини реалізується ще один новий проект «Крокуємо до Palmes académiques». Успішному впровадженню проектів на теренах області сприяє активізація й поглиблення співпраці МАНУМ із закладами вищої освіти України, забезпечення наукового супроводу досліджень учнів-членів МАН. Зокрема, вже цього року на базі закладів освіти проведено три профільні наукові школи, науковці закладів вищої освіти як керівники гуртків МАНУМ працюватимуть із вихованцями закладу.

Як розвивати в гуртківців ключові компетенції, які педагогічні технології використовувати для формування особистості інноватора-дослідника, випускника сучасної української школи, учасники педради обговорили під час роботи в творчих групах, що працювали за трьома напрямами:  ІКТ– технології, STEM-освіта та медіаосвіта. Результати роботи у групах учасники засідання   презентували на загал, ділились досвідом особливостей застосування різних технологій, власних педагогічних знахідок.

У рішенні педагогічної ради визначено шляхи реалізації спільних ідей, до яких прийшли учасники засідання.