Таємниці астрономії для МАНівців Київщини розкривали в Головній астрономічній обсерваторії НАН України

Для юних МАНівців Київщини продовжується захоплюючий екскурс у світ науки в рамках STEM-проекту «Профільна наукова школа».  22  квітня близько 150 учнів-членів Київського обласного територіального відділення МАН України та їх педагогів об`єднала наукова профільна школа з астрономії, яка відбулась у Головній астрономічній обсерваторії Національної академії наук України.

 

З програмою профільної школи з астрономії, завданнями та проектами МАН Київщини дітей та педагогів ознайомили Гончарук Марія Петрівна та Цибко Валентина Володимирівна, методисти КОКПНЗ «Мала академія наук учнівської молоді».

Знайомство з обсерваторією та наукою астрономією розпочалось із виступу директора закладу, доктора  фізико-математичних наук, академіка НАН України Яцківа Ярослава Степановича. Подальший  діалог тривав у рамках обговорення різних аспектів розвитку у світі й Україні зокрема однієї з найстаріших наук.

Завідувач відділу фізики Сонця, член-кореспондент НАН України, доктор фізико-математичних наук  Щукіна Наталія Григорівна розповіла про сонячні телескопи нового покоління. Що таке  ультрахолодні карлики, як вони утворились та еволюціонували повідомив у своєму виступі Павленко Яків Володимирович, доктор фізико-математичних наук.

Дуже зацікавила  дітей презентація щодо глобальних змін клімату на планеті Земля, яку підготував Відьмаченко Анатолій Петрович – головний науковий співробітник, доктор фізико-математичних наук, професор, академік Академії наук вищої школи України. Не менш актуальним для сучасних дітей було і спілкування з кандидатом фізико-математичних наук Іщенко Мариною Вікторівною в рамках теми  «GPS: не тільки у вашому телефоні».

Під час мотиваційно-навчального практикуму школярам продемонстрували роботу телескопу АЗТ-2 з діаметром приймального дзеркала 70, а також провели екскурсію до музею історії Головної астрономічної обсерваторії.

Діти отримали можливість через телескоп побачити протуберанці на Сонці. Протягом заходу вчені охоче відповідали на запитання дітей і розповідали про різноманітні космічні явища.