Цікаві експерименти й наукові досліди або Як у МАН Київщини святкували Міжнародний день захисту дітей

Як юні дослідники Київщини провели свій перший день на канікулах? Експериментували, спілкувалися, відкривали для себе цікавий світ науки у МАН Київщини!

У перший день літа в Київському обласному комунальному позашкільному навчальному закладі «Мала академія наук учнівської молоді» близько 50 учнів області стали учасниками івенту в рамках Відкритої освітньої лабораторії Малої академії наук України. Науковці лабораторного комплексу МАНЛаб підготували для дітей цікаві інтерактивні лекції «STEM-навчання через дослідження» та демонстрацію експериментів з природничих наук.

Поєднання презентації сучасного лабораторного обладнання з інтерактивом та дослідами додали зустрічі особливої енергії пізнання. Фізика, біологія, хімія – нудні науки? Завдяки МАН діти змінюють цю думку на протилежну: наука – це цікаво, досліджувати – це круто, нові наукові відкриття – це те, що змінить наше життя на краще!

Під час івенту учні ознайомилися з принципом роботи дифузійної камери для вивчення природної та штучної радіоактивності, дізналися, як працюють прилади з дослідження структури кристалічних тіл за допомогою рентгенівського випромінювання, хвильових явищ, електричних явищ.

Активно юрмилися старшокласники біля локації з мікроскопами,  де проводилися діагностика здоров’я людини за станом волосся. Багато запитань викликали досліди з мінералогії.

Радує, що в Міжнародний день захисту дітей поекспериментувати у відкритій освітній лабораторії отримали можливість і юні дослідники з Володарської спеціалізованої загальноосвітньої школи-інтернат ІІ-ІІІ ступенів – Центр реабілітації.

Сподіваємось, що зустріч з наукою вмотивує учнів до проведення власних досліджень і наукових пошуків.